Súperke spieval kanárik: Slovenská kvalifikantka šokovala nasadenú dvojku a hráčku top 100

Na snímke slovenská tenistka Radka Zelníčková odvracia loptičku Francúzke Oceane Dodinovej počas zápasu 1. kola dvojhry na turnaji  Empire Womens Indoor Trnava Na snímke slovenská tenistka Radka Zelníčková odvracia loptičku Francúzke Oceane Dodinovej počas zápasu 1. kola dvojhry na turnaji Empire Womens Indoor Trnava Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Slovenská tenistka Radka Zelníčková sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF EMPIRE Women´s Indoor v Trnave. V 2. kole v pozícii kvalifikantky vyradila druhú nasadenú Rakúšanku Juliu Grabherovú 6:4 a 6:0.

V dueli o postup do semifinále nastúpi v piatok proti 17-ročnej Češke Lucii Havlíčkovej.

"Základom úspešného výsledku proti Grabherovej bolo, že som vedela, čo mám hrať. Má silný forhend, preto som jej hrala do bekhendu a dostávala ju pod tlak. Snažila som sa sústrediť na jej servis, aby som dobre returnovala a brejkla ju.

Moja taktika dokonale vyšla. Vo štvrťfinále očakávam veľmi náročný zápas. Lucka je hardistka, hrá rýchlo, má výborný servis. Budem sa musieť na to pripraviť," uviedla Zelníčková vo videu pre oficiálnu webovú stránku turnaja.

dvojhra - 2. kolo:
Radka ZELNÍČKOVÁ (SR) - Julia Grabherová (Rak.-2) 6:4, 6:0

Viac o téme: Trnava ITF Empire Women´s Indoor Radka Zelníčková Julia Grabherová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy