Hudáček prispel k druhému triumfu Třinca v predkole, Ďaloga sa podieľal na víťazstve Komety Brno

Libor Hudáček v drese TřincaLibor Hudáček v drese Třinca Zdroj: Profimedia

TŘINEC - Hokejisti Třinca uspeli aj v druhom zápase predkola play off českej extraligy, keď na domácom ľade zdolali Litvínov 5:4 po predĺžení.

Slovenský útočník Libor Hudáček si v drese "oceliarov" pripísal na konto asistenciu. Litvínovu v bránke s Matejom Tomekom nepomohli ani dva body Matúša Sukeľa, ktorý mal bilanciu 1+1.

Obranca Marek Ďaloga sa podieľal asistenciou na víťazstve Komety Brno nad Mladou Boleslavou 2:1, na jediný gól hostí prihral Mário Lunter. Kometa vedie v sérii 2:0. Plzeň aj vďaka presnému zásahu Adriána Holešinského deklasovala Liberec na jeho ľade 6:0 a vyrovnala stav série na 1:1.

Silvester Kusko prispel gólom k triumfu Olomouca nad Karlovymi Varmi 4:1. Úvodný duel v stredu po prvej tretine za stavu 2:0 prerušili pre problémy s ľadom a dohrávalo sa vo štvrtok večer.

predkolo play off českej extraligy - 2. zápasy /na 3 víťazstvá/:

Třinec - Litvínov 5:4 pp (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 8. Nestrašil (HUDÁČEK), 27. Kaňák, 37. M. Růžička, 57. a 67. Jeřábek – 2. Stránsky, 35. Hlava (SUKEĽ), 55. Hlava, 59. SUKEĽ
/stav série 2:0/

Kometa Brno - Mladá Boleslav 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 3. Kundrátek, 4. Zbořil (ĎALOGA) - 33. Bičevskis (LUNTER)

Liberec - Plzeň 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Góly: 11. Piskáček, 30. Pour, 45. Bitten, 46. HOLEŠINSKÝ, 51. Jaroměřský, 52. Mertl