VIDEO Vlhovú pripravila o pódium až Shiffrinová: Opäť štvrté miesto, z ktorého som nadšená...

Slovenská lyžiarka Petra VlhováSlovenská lyžiarka Petra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

ARE - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová dosiahla 86. víťazstvo vo Svetovom pohári a vyrovnala absolútny rekord legendárneho Švéda Ingemara Stenmarka. Vďaka triumfu v piatkovom obrovskom slalome vo švédskom Are zároveň získala malý glóbus za disciplínu.

Slovenka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto s mankom 1,42 sekundy. Druhá skončila Talianka Federica Brignoneová so stratou 64 stotín a tretia bola domáca Sara Hectorová (+0,92 s).

Vlhová predviedla v 2. kole rýchlu jazdu, ideálne časovala oblúky a do cieľa prišla priebežne prvá. Jej ďalšie súperky chybovali a tak sa posúvala v poradí smerom hore.

Zdolala ju až Hectorová, ktorá išla od úvodu agresívne, do spodnej časti si priniesla vysokú rýchlosť a finišovala pol sekundy pred Slovenkou. Na prvom mieste ju následne vystriedala Brignoneová, ktorá zajazdila najrýchlejšie druhé kolo zo všetkých.

Už to bolo lepšie ako prvé kolo

Vlhovú pripravila o pódium až Shiffrinová, ktorá išla rýchlo, no s veľkým náskokom z 1. kola príliš neriskovala a stačilo jej to na 86. triumf v kariére. Stenmarkov rekord môže prekonať už v sobotu, keď je v Are na programe slalom. Vlhová sa vďaka štvrtému miestu posunula na druhú priečku v celkovom poradí SP i disciplíny.

"Už to bolo lepšie ako prvé kolo, ale z môjho pohľadu som v prvom nemala šťastie na svetlo a stratila som tam, lebo som pomaly nič nevidela. Škoda. V druhom som sa snažila ísť naplno a nakoniec je z toho opäť štvrté miesto, z ktorého som nadšená...

Sneh bol mierne agresívny, ale podmienky na lyžovanie boli veľmi dobré a prvé aj posledná pretekárka ich mali rovnaké. Zajtra ma čaká slalom a potom regenerácia," povedala po 2. kole.

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Mikaela Shiffrinová Federica Brignoneová Are Sara Hectorová Ingemark Stenmark