VIDEO Primož Roglič ovládol špurt vrchárov a naďalej vedie celkovo, Peter Sagan šetril sily

Slovinský cyklista Primož Roglič (vpravo) z tímu Jumbo-Visma zvíťazil v 5. etape pretekov Tirreno - Adriatico z Morro d'Oro do Sassotetta-Fonte LardinaSlovinský cyklista Primož Roglič (vpravo) z tímu Jumbo-Visma zvíťazil v 5. etape pretekov Tirreno - Adriatico z Morro d'Oro do Sassotetta-Fonte Lardina Zdroj: TASR/AP/Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

SASSOTETTO - Slovinský cyklista Primož Roglič zvíťazil v 5. etape pretekov Tirreno-Adriatico, ktorá merala 165,5 km a viedla z Morro d'Oro do Sassotetta-Fonte Lardina.

Jazdec tímu Jumbo-Visma zdolal v špurte vrchárov druhého Taliana Giulia Cicconeho z Treku-Segafredo, tretí skončil v rovnakom čase Brit Tao Geoghegan Hart z Ineosu Grenadiers.

Slovenský pretekár Peter Sagan z tímu TotalEnergies o prvenstvo v etape nebojoval. Do cieľa prišiel s mankom 22:33 min. na 112. mieste. Roglič si pripísal druhé etapové víťazstvo za sebou a posunul sa do čela celkového poradia, o štyri sekundy pred Nemca Lennarda Kämnu z Bory-Hansgrohe.

Aj podujatie v Taliansku poznačil silný vietor, pre ktorý museli zrušiť piatkovú 6. etapu na Paríž-Nice. Cieľové stúpanie na Fonte Lardina malo mať podľa pôvodného plánu 10,8 km, no napokon ho o 2,5 km skrátili.

Na vrchole navyše čakal jazdcov dážď. Podmienky nepriali záujemcom o únik, 4 km pred cieľom to napriek tomu skúsil domáci Damian Caruso z Bahrainu-Victorious. Napokon sa však rozhodovalo v špurte skupiny kandidátov na celkový triumf a Roglič ukázal svoje rýchlostné kvality.

Tirreno-Adriatico - 5. etapa (Morro d'Oro - Sassotetto-Fonte Lardina, 165,6 km): 1. Primož Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 4:38:32 h, 2. Giulio Ciccone (Tal./Trek-Segafredo), 3. Tao Geoghegan Hart (V. Brit./Ineos Grenadiers), 4. Jai Hindley (Austr./Bora-Hansgrohe), 5. Lennard Kämna (Nem./Bora-Hansgrohe), 6. Alexander Vlasov (Rus./Bora-Hansgrohe) všetci čas ako víťaz, ..., 112. Peter SAGAN (SR/Total Energies) +22:33 min.

Celkové poradie: 1. Roglič 20:17:14 h, 2. Lennard Kämna (Nem./Bora-Hansgrohe) +4 s, 3. Joao Almeida (Portug./UAE) +12, 4. Brandon McNulty (USA/UAE) +17, 5. Wilco Kelderman (Hol./Jumbo-Visma), 6. Geoghegan Hart obaja +19, ..., 99. SAGAN +33,46 min.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Peter Sagan Tirreno - Adriatico Primož Roglič
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Tirreno Adriatico
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá