Bývalý kráľ Nitry sa blyští aj mimo Zobora: Miláčik tribún medzi najlepšími zadákmi súťaže

Willie Raskob v drese HK NitraWillie Raskob v drese HK Nitra Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

OSTRAVA - Hokejový obranca Willie Raskob bude aj v budúcej sezóne hrať za extraligové Vítkovice. Ostravský klub na oficiálnom webe oznámil, že sa s najproduktívnejším bekom tímu v aktuálnej sezóne dohodol na predĺžení zmluvy.

"Willie po celý doterajší priebeh sezóny odvádzal v našom drese dobré výkony. V obrane bol spoľahlivý a dokázal podporiť aj ofenzívu. V produktivite obrancov celej extraligy skončil na výbornom piatom mieste, takže sa len preukázalo, že to bol dobrý ťah ho priviesť k nám do tímu," uviedol športový riaditeľ Roman Šimíček.

Dvadsaťsedemročný americký bek prišiel do Vítkovíc v minulom roku z Nitry. V českej extralige odohral 52 zápasov. v ktorých strelil päť gólov a pridal 23 asistencií. Aj jeho zásluhou Vítkovice obsadili v základnej časti súťaže druhé miesto a zabezpečili si priamy postup do štvrťfinále.

"Som, samozrejme, veľmi rád. Vážim si, že mi vo Vítkoviciach dali šancu a teší ma, že som si svojimi výkonmi vypýtal predĺženie angažmánu. Veľmi sa teším na play off a verím, že to spoločne môžeme veľmi dosiahnuť," povedal Raskob, ktorý pôsobí v Európe tretiu sezónu.

Pred angažmánom v Nitre hral aj za dánsky tím Rungsted Seier Capital.

Viac o téme: HC Vítkovice Willie Raskob
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy