Po derby im hrozí väzenie: Dvaja fanúšikovia Trnavy (26, 28) zaútočili na policajtov!

V prípade preukázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na jeden až päť rokovV prípade preukázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na jeden až päť rokov Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA - Bratislavskí policajti obvinili ďalších dvoch fanúšikov zo sobotňajšieho (4. 3.) futbalového zápasu medzi klubmi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave o tom informovalo na sociálnej sieti. 

Obvineniu čelí 26-ročný Dávid K. za trestný čin útoku na verejného činiteľa v jednočinnom súbehu s trestným činom výtržníctva a 28-ročný Benjamín H. za trestný čin útoku na verejného činiteľa. V prípade preukázania viny pred súdom im hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. 

Obaja zaútočili na policajtov

Dávid K. v čase okolo 18:21 h počas odchodu poriadkových jednotiek z futbalového zápasu oboma rukami napadol príslušníka PPÚ KR PZ v Bratislave, strhol mu z hlavy ochrannú prilbu, ktorú následne odhodil. V útokoch pokračoval a fyzicky zaútočil na ďalších troch policajtov, ktorých kopal a zároveň poškodil aj dve sedačky na tribúne štadiónu.

Benjamín H. v čase okolo 18:20 h taktiež počas odchodu poriadkových jednotiek z futbalového zápasu zaútočil kopmi nohou a päsťami do viacerých zakročujúcich policajtov, pričom útoky smerovali na trup a hlavu policajtov.

"Obaja fanúšikovia FC Spartak Trnava boli 9. marca zadržaní po predchádzajúcom súhlase prokurátora a boli eskortovaní na príslušné policajné oddelenie s cieľom vykonania ďalších procesných úkonov," priblížili policajti.

Viac o téme: FC Spartak Trnava ŠK Slovan Bratislava Benjamín H. Dávid K.
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy