Erling Haaland spasiteľom Manchestru City, Liverpool po potupe United totálne zlyhal

Erling Haaland z penalty zariadil triumf Manchestru CityErling Haaland z penalty zariadil triumf Manchestru City Zdroj: SITA/AP/David Cliff

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotnom zápase 27. kola anglickej Premier League na ihrisku Crystal Palace 1:0 a priblížili sa na rozdiel dvoch bodov lídrovi Arsenalu. Ten však môže opäť odskočiť obhajcovi titulu v prípade úspechu v nedeľu na pôde Fulhamu (15.00 SEČ).

O triumfe City rozhodol gól Erlinga Haalanda zo 78. minúty z pokutového kopu, keď potrestal faul Michaela Olisea v šestnástke na Ilkaya Gündogana. Nórsky kanonier strelil od vlaňajšieho príchodu z Dortmundu 34. gól vo všetkých súťažiach a vedie poradie strelcov v PL s 28 presnými zásahmi. "Citizens" dosiahli piate víťazstvo v uplynulých šiestich ligových stretnutiach.

Erling Haaland z penalty Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/David Cliff

Tottenham si napravil chuť

Tottenham si napravil chuť po vyradení v Pohári FA, prehre s Wolverhamptonom (0:1) a remíze s AC Miláno (0:0), ktorá znamenala vypadnutie v osemfinále Ligy majstrov. Pod víťazstvo Spurs sa dvoma gólmi podpísal kanonier Harry Kane, ďalší pridal Son Heung-min. Za hostí už len v závere skorigoval Joe Worrall.

Futbalista Tottenhamu Son Heung-min Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/AP/Leila Coker

Chelsea po výhre nad Leedsom (1:0) a postupe cez Dortmund (2:0) do štvrťfinále LM slávila ďalší úspech, keď triumfovala na pôde Leicestru 3:1. "The Blues" zostali na 10. mieste, "líšky", ktoré dohrávali bez vylúčeného obrancu Wouta Faesa, utrpeli štvrtú prehru za sebou a klesli na 16. priečku. Everton zdolal Brentford 1:0, jediný gól strelil domáci Dwight McNeil už po 45 sekundách od úvodného hvizdu.

Liverpool sklamal fanúšikov

Liverpool FC ukončil sériu piatich ligových zápasov bez prehry, keď podľahol domácemu Bournemouthu 0:1. Jediný gól strelil v 28. minúte Philip Billing. V 69. minúte mohol po ruke domáceho obrancu Adama Smitha vo vlastnej šestnástke vyrovnať z pokutového kopu Mohamed Salah, ale z bieleho bodu poslal loptu mimo brány.

Liverpool ťahal sériu piatich stretnutí bez inkasovaného gólu, v predošlom ligovom kole deklasoval doma Manchester United 7:0. V sobotu však napriek jasnej streleckej prevahe (vyhral na strely 15:5, 6:2 do priestoru brány) neskóroval ani raz. Bournemouth sa odlepil z dna tabuľky a posunul sa priebežne na 17. priečku.

Premier League - 27. kolo:

Crystal Palace - Manchester City 0:1 (0:0)
Gól: 78. Haaland (z 11 m)

Tottenham Hotspur - Nottingham Forest 3:1 (2:0)
Góly: 19. a 36. Kane (druhý z 11 m), 63. Son Heung-min - 82. Worrall

Everton FC - Brentford FC 1:0 (1:0)
Gól: 1. McNeil

Leeds United - Brighton & Hove Albion 2:2 (1:1)
Góly: 40. Bamford, 78. Harrison - 33. Mac Allister, 61. Harrison (vl.)

Leicester City - Chelsea FC 1:3 (1:2)
Góly: 39. Daka - 11. Chilwell, 45.+6 Havertz, 78. Kovačič, ČK: 87. Faes (Leicester) po 2. ŽK

AFC Bournemouth - Liverpool FC 1:0 (1:0)
Gól: 28. Billing

Viac o téme: Manchester City Mohamed Salah Liverpool FC AFC Bournemouth Erling Haaland