Bátovská Fialková sa už na trať nedostala: Slovenská štafeta vo Švédsku do cieľa nedorazila

Nórske biatlonistky zľava Marte Olsbuová Roeiselandová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Ida Lienová a Juni Arnekleivová pózujú po triumfe v štafete žien na 4x6 km Svetového pohára v biatlone v ÖstersundeNórske biatlonistky zľava Marte Olsbuová Roeiselandová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Ida Lienová a Juni Arnekleivová pózujú po triumfe v štafete žien na 4x6 km Svetového pohára v biatlone v Östersunde Zdroj: TASR/AP/Anders Wiklund/TT

ÖSTERSUND - Nórska ženská štafeta triumfovala v sobotných pretekoch Svetového pohára v biatlone. Na trati 4x6 kilometrov vo švédskom Östersunde skončili druhé Francúzsky, ktoré získali malý glóbus za štafety, tretie skončilo Nemecko.

Slovenskú štafetu klasifikovali na poslednom 15. mieste, organizátori ju stiahli z trate na treťom úseku, keď Zuzanu Remeňovú predbehli súperky o jedno kolo.

Slovenskú štafetu rozbiehala Ivona Fialková, ktorá po prvom úseku odovzdala ôsma len s 20 sekundovým odstupom. Mária Remeňová sa prepadla na 13. miesto, svojej sestre Zuzane odovzdávala štafetu s odstupom 1:53 minúty.

Slovenská reprezentantka však vzápätí zlyhala na ležke, keď netrafila ani raz a musela ísť tri trestné kolá. To bola priveľká strata a neskôr ju predbehli o kolo Nórka a Nemkou. Paulína Bátovská sa už na trať nedostala. Slovenky teda skončia v hodnotení národov na 15. pozícii, čo už nezmení ani záverečný šprint sezóny.

Členky nórskej ženskej štafety Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Anders Wiklund/TT

štafeta žien na 4x6 km: 1. Nórsko 1:08:00,7, 2. Francúzsko +15,2 sek., 3. Nemecko +27,2, 4. Taliansko +49, 5. Švédsko +1:10,9 min., 6. Rakúsko 1:53,8 ... 15. SLOVENSKO (Ivona FIALKOVÁ, Mária REMEŇOVÁ, Zuzana REMEŇOVÁ, Paulína BÁTOVSKÁ) dobehnuté o kolo

konečné poradie štafiet žien: 1. Francúzsko 345 bodov, 2. Nórsko 325, 3. Švédsko 321 ... 14. SLOVENSKO 138

Viac o téme: Slovensko Nórsko Štafeta Ivona Fialková Mária Remeňová Zuzana Remeňová Paulína Bátovská Fialková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy