Skvelé správy pre Frankfurt: Eintracht môže v Neapole rátať aj s podporou fanúšikov!

Hráči Frankfurtu oslavujú výhru v Lige majstrov na ihrisku Olympique MarseilleHráči Frankfurtu oslavujú výhru v Lige majstrov na ihrisku Olympique Marseille Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

NEAPOL - Fanúšikovia Eintrachtu Frankfurt budú môcť naživo podporiť svoj tím v stredajšej osemfinálovej odvete vo futbalovej Lige majstrov na ihrisku SSC Neapol. Taliansky súd v sobotu zrušil nariadenie tamojšieho ministerstva vnútra, ktoré zakázalo všetkým nemeckým občanom vstup na zápas na Štadióne Diega Maradonu.

V prvom osemfinálovom dueli, v ktorom vyhral SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom na pôde Frankfurtu 2:0, polícia zadržala deväť fanúšikov Eintrachtu po útoku na priaznivcov hostí.

Talianske ministerstvo vnútra následne vydalo nariadenie, na základe ktorého mal SSC zakázané predávať vstupenky fanúšikom Eintrachtu na odvetný zápas.

Vedenie bundesligového klubu proti tomuto verdiktu namietalo a taliansky súd nakoniec jeho žiadosti vyhovel. Podľa súdu bol zákaz vydaný ministerstvom "neprípustný", informovala agentúra AFP.

Viac o téme: SSC Neapol Eintracht Frankfurt
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy