Oktagon MMA sa zameral na pomoc: Ambasádorom veľkého projektu sa stal jeden z najtvrdších!

Palo Neruda a Ondřej Novotný predstavujú nový projekt Palo Neruda a Ondřej Novotný predstavujú nový projekt "V každom z nás je bojovník" Zdroj: Oktagon MMA

BRATISLAVA - Organizácia Oktagon MMA patrí medzi najúspešnejšie športové organizácie súčasnosti v rámci celej Európy. Okrem práce na mnohých MMA projektoch, či turnajoch sa venuje s pravidelnosťou aj témam, ktoré majú celospoločenský zásah s cieľom pomáhať, podporovať a vzdelávať.

Po úspešnom projekte proti šikane, sa pozornosť organizácie upriamila na charitatívnu pomoc ľuďom v núdzi. Svoje sily sa rozhodla spojiť s platformou Donio.sk prostredníctvom ktorej, sa konajú zbierky so zámerom zlepšiť kvalitu života ľudí, ktorí sú zdravotne znevýhodnení. 

Projekt Oktagonu a Donio sa koná ako v Česku tak i na Slovensku. U nás je ambasádorom projektu i úspešný MMA zápasník Vlasto Čepo, ktorý sa rozhodol  podporiť projekt "Terapia pre Viktorku" (link), ktorý je zverejnený na webe dobročinnej organizácie Donio.sk. 

"Viktorka to v živote nemala ľahké. Narodila sa s detským autizmom, ktorý si žiada nemalé finančné prostriedky na to, aby mohla podstúpiť terapie, ktoré jej pomôžu viesť lepší život. Tento príbeh ma oslovil a verím, že osloví aj vás. Spoločne môžeme Viktorke pomôcť prispením v zbierke, ktorá ju príblíži k dôležitým a finančne náročným terapiám," konštatoval obľúbený zápasník Oktagon MMA na sociálnej sieti. 

Fanúšikovia Vlasta Čepa, ktorí jeho profil sledujú dlhšie určite vedia, že bojovník Spartakus Fight Gym podporuje ľudí v núdzi už dlhšie. Nedávno zameral svoju pozornosť na chlapčeka Marka, ktorý trpí na hypotóniu a autizmus. Pomoc druhým je pre Vlasta prirodzenou záležitosťou, aj preto bola v tomto prípade jeho odpoveď doslova bleskurýchle pozitívna. 

Projekt nesie názov "V každom z nás je bojovník," k myšlienke a vízii nového projektu sa vyjadril aj spoluzakladateľ Oktagonu Pavol Neruda. "Oktagon je príbehová organizácia, ktorá sa od začiatku riadi týmto heslom. Nemyslíme tým len boj v klietke, ale zápas každého z nás v každodennom živote, kde na človeka nemieri žiara reflektorov."

"Rozhodli sme sa spoločne podporiť tých najstatočnejších bojovníkov, ktorí našu a vašu pomoc skutočne potrebujú," konštatoval k spolupráci s Donio spolumajiteľ Oktagonu.  

Viac o téme: Oktagon MMA Vlasto Čepo Palo Neruda
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/vlastocepo
  • Zdroj: športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy