Xaviho sklamal incident v Bilbau: To, čo urobili fanúšikovia, sa mu vôbec nepáčilo

Tréner Barcelony XaviTréner Barcelony Xavi Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez)

BILBAO - Tréner futbalistov Barcelony Xavi bol smutný a prekvapený z nepriateľskej atmosféry v Bilbau počas zápasu 25. kola španielskej ligy.

Domáci fanúšikovia protestovali proti korupčnému škandálu katalánskeho klubu tým, že na štadióne San Mamés hádzali falošné bankovky. Hostia napriek tomu zvíťazili 1:0 vďaka Raphinhovom góle z nastavenia prvého polčasu.

Španielske štátne zastupiteľstvo obvinilo Barcelonu z korupcie, sprenevery a falšovania dokumentov. Líder La Ligy čelí kontroverzii kvôli možnému ovplyvňovaniu rozhodcov. Žaloba je namierená na klub aj jeho funkcionárov na čele s bývalými prezidentmi Josepom Mariom Bartomeuom a Sandrom Rosellem.

Priaznivci Bilbaa okolo 30. minúty nahádzali na ihrisko červené a modré bankovky so znakom Barcelony, nápisom "mafia", značkou dolára a nominálnou hodnotou 0. Diváci tiež skandovali, že Katalánci budú vylúčení z najvyššej súťaže.

"Rešpektujem fanúšikov na San Mamés, vždy sa ku mne správali slušne. Ale prekvapila ma nepriateľská atmosféra voči Barce. Bolo som z toho smutný," povedal Xavi na tlačovej konferencii.

"Barca sa vopred odsudzuje, čo podľa mňa nie je dobré pre spoločnosť. Každý môže mať svoj názor a ja všetkých rešpektujem, aj keď sa nemusia zhodovať s tými mojimi. Ale mrzí ma to," pridal štyridsaťtriročný kouč.

Korupčný škandál mužstvo nijako neovplyvňuje

Podľa bývalého barcelonského stredopoliara korupčný škandál mužstvo nijako neovplyvňuje. "V kabíne sme o tom s hráčmi nehovorili. Sme tu na to, aby sme vyhrávali a sústredili sa na futbal. Všetci sme profesionáli," vyhlásil Xavi, ktorého zverenci vedú tabuľku o deväť bodov pred obhajcom titulu Realom Madrid.

Barcelona medzi rokmi 2001 až 2018 previedla takmer sedem miliónov eur na účet spoločnosti patriacej vtedajšiemu viceprezidentovi výboru rozhodcov CTA Josému Maríovi Enríquezovi Negreirovi, ktorý je tiež medzi obvinenými.

Peniaze klub údajne vyplácal za poradenské služby. Zástupcovia Barcelony aj Negreira vo svojich výpovediach platby priznali, popreli ale, že išlo o úplatky.

Už vo februári predseda španielskej ligy Javier Tebas vylúčil, že by Kataláncom hrozil trest na športovom poli. Aj keby sa preukázala vina, prípady staršie ako tri roky sú podľa smerníc premlčané.

Viac o téme: FC Barcelona Xavi Athletic Bilbao La Liga
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/B/R Football, Sam Street
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy