Mocný muž tenisu ju šokoval názorom na vojnu: Ukrajinská tenistka dostala hysterický záchvat

Ukrajinská tenistka Lesia Curenková Ukrajinská tenistka Lesia Curenková Zdroj: Profimedia

INDIAN WELLS - Ukrajinská tenistka Lesia Curenková skončila na turnaji v Indian Wells predčasne kvôli záchvatu úzkosti.

Tridsaťtriročná hráčka, ktorá do hlavnej súťaže prešla z kvalifikácie, odstúpila pred zápasom 3. kola s druhou nasadenou Bieloruskou Arynou Sabalenkovou oficiálne z osobných dôvodov. Dnes ale oznámila, že ju po rozhovore so šéfom WTA Stevom Simonom postihol panický záchvat. 

"Dôvodom môjho odstúpenia bol panický záchvat. Oficiálne bude uvedené 'osobné dôvody', pravdou ale je, že som mala problémy s dýchaním a povedzme hysterický záchvat," uviedla Curenková podľa agentúry Reuters pre ukrajinské médiá.

Curenková uviedla, že ju rozhovor so Simonom o postoji tenisového sveta k ruskej invázii na Ukrajinu šokoval. "Povedal mi, že on osobne vojnu nepodporuje, ale ak ju ruskí a bieloruskí tenisti podporujú, je to len ich osobný názor a názory iných ľudí by som nemala tak brať," vyhlásila Curenková.

Simon zároveň podľa tenistky vyjadril presvedčenie, že ruskí aj bieloruskí hráči nebudú chýbať ani na olympijských hrách. "Keď som sa ho spýtala, či si uvedomuje, čo mi hovorí v čase aktívnej fázy ruskej vojenskej agresie v mojej vlasti, odpovedal, že áno a že je to jeho názor," dodala.

WTA ruskú inváziu odsudzuje

WTA v reakcii pre Reuters zopakovala, že ruskú inváziu odsudzuje. "Základným princípom WTA ale zostáva, že tenisti sa ako jednotlivci môžu zúčastniť profesionálnych súťaží na základe svojich výkonov a bez akejkoľvek formy diskriminácie a nie sú trestaní kvôli vládnym rozhodnutiam v ich krajinách," uviedla WTA vo vyhlásení.

Rozhovor so Simonom viedla Curenková už pred zápasom druhého kola s Chorvátkou Donnou Vekičovou, ktorú potom v troch setoch porazila. Ďalej už ale podľa svojich slov v turnaji pokračovať nemohla. "Naozaj dúfam, že sa mi podarí tieto všetky informácie stráviť a pripraviť sa lepšie na ďalší turnaj," dodala.

Viac o téme: Rusko WTA Indian Wells Ukrajina Lesia Curenková Vojna Steve Simon
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/The Tennis Podcast
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy