Jednogólové vedenie neudržali: Futbalisti milánskeho AC zakopli so Salernitanou

Hráč AC Miláno Brahim Diaz (uprostred) bojuje o loptu s Lassanom Coulibalym (vľavo) zo SalernitanyHráč AC Miláno Brahim Diaz (uprostred) bojuje o loptu s Lassanom Coulibalym (vľavo) zo Salernitany Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno vybojovali v dohrávke 26. kola talianskej ligy len bod za remízu 1:1 so Salernitanou.

Po predchádzajúcej prehre s Fiorentinou nedokázali obhajcovia titulu druhýkrát za sebou naplno bodovať a v tabuľke sú štvrtí. V drese hostí odohral celý duel slovenský obranca Norbert Gyömbér.

Od mestských rivalov z Interu na druhom mieste ich delia len dva body, na suverénne vedúci Neapol ale strácajú priepastných 20 bodov.

AC poslal na San Siru do vedenia Olivier Giroud. Francúzsky kanonier sa trafil v nastavenom čase úvodného polčasu a pripísal si ôsmy gól v sezóne.

Hráč AC Miláno Olivier Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

Hostia ale dokázali po prestávke odpovedať, vyrovnanie zariadil najlepší strelec Salernitany Granaty Boulaye Dia. Senegalský útočník sa v tejto sezóne presadil už po deviaty raz.

Salernitana bodovala tretíkrát za sebou a na 16. mieste tabuľky má nad zostupovým pásmom už sedembodový náskok.