Škrtel a Šebo sa čudujú Weissovej absencii: Mohol by mi to nejaký Talian preložiť?

Kapitán tímu ŠK Slovan Vladimír Weiss ml.Kapitán tímu ŠK Slovan Vladimír Weiss ml. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona zverejnil nomináciu na blížiace sa úvodné dve stretnutia kvalifikácie o ME 2024 v Nemecku proti Luxembursku a Bosne a Hercegovine.

Taliansky kouč sa rozhodol vynechať kapitána Slovana Bratislava Vladimíra Weissa ml., čo bolo pre niektorých možno prekvapujúce rozhodnutie, keďže 33-ročný hráč bol nedávno vyhlásený za najlepšieho hráča slovenskej Fortuna liga v ankete Futbalista roka 2022. Weiss ml. obdržal v hlasovaní odborníkov a novinárov 143 hlasov a bol prvý na 37 z 92 hlasovacích lístkov.

"Dôvod je čisto taktický. Máme v nominácii osem ofenzívnych hráčov a niektorí z nich vedia ponúknuť aj alternatívne riešenia. Nič proti Weissovi. Myslím si, že je dobrý hráč. Budem ho naďalej sledovať ako ďalších 82 slovenských hráčov," vysvetlil Calzona svoje rozhodnutie.

Neúčasť Weissa ml. vo výbere prekvapila aj niektorých bývalých reprezentantov. Odozva prišla napríklad od Filipa Šeba, ktorý na sociálnej sieti vyjadril svoj názor: "Prečítal som si to deväťkrát a nerozumiem tomu. Mohol by mi to nejaký Talian preložiť? Ďakujem!" #CalzonaOut.

Príspevok Filipa Šeba Galéria fotiek (2) Zdroj: Instagram/Filip Šebo

Na nomináciu zareagoval ironicky prostredníctvom socialnej sieti aj bývalý kapitán národného tímu Martin Škrtel: "Dvakrát najlepší hráč ligy stále nepresvedčil o svojich kvalitách."

Zápas proti Luxembursku je na programe v Trnave 23. marca 2023 o 20.45 h. Proti Bosne Hercegovine nastúpia v Bratislave 26. marca 2023 o 20.45 h.

Viac o téme: Vladimír Weiss ml. Martin Škrtel Filip Šebo Slovensko SFZ Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy