Olomouc zvládol aj tretí duel a postupuje do štvrťfinále: Konrád vychytal čisté konto

Slovenský brankár Branislav KonrádSlovenský brankár Branislav Konrád Zdroj: Profimedia

OLOMOUC - Olomouc vo štvrtom zápase zdolal doma Karlove Vary 3:0 a v sérii uspeli 3:1 na zápasy. Na víťazstve ôsmeho tímu základnej časti mal zásluhu aj slovenský brankár Branislav Konrád, ktorý vychytal čisté konto.

Výrazný podiel na úspechu Olomouca mal útočník Jakub Orsava, ktorý streli prvé dva góly v stretnutí a na tretí asistoval Janovi Knotekovi. Olomouc sa vo štvrťfinále stretne s víťazom základnej časti z Pardubíc. Ďalšie štvrťfinálové dvojice tvoria Vítkovice - Kometa Brno a Sparta Praha - Třinec.

Hokejisti Liberca postúpili do štvrťfinále play off českej extraligy. Víťazný gól strelil v 62. minúte Adam Najman.

Bílí Tygři otočili proti Plzni v rozhodujúcom piatom stretnutí predkola play off výsledok z 0:3 na 4:3 po predĺžení. Jednou asistenciou sa na triumfe podieľal aj slovenský obranca Michal Ivan. V drese hostí nebodoval Adrián Holešinský, pre ktorého sa sezóna skončila. Liberec sa vo štvrťfinále stretne s Hradcom Králové.

predkolo play off českej extraligy /na 3 víťazstvá/:štvrtý zápas:
HC Olomouc - HC Energie Karlove Vary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 11. a 32. Orsava, 53. Knotek
/konečný stav série: 3:1, postúpil Olomouc/

piaty zápas:
Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 4:3 pp (2:3, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 14. a 16. Dlouhý, 25. Rychlovský (IVAN), 62. Najman – 4. Mertl, 6. Suchý, 9. Bitten
/konečný stav série: 3:2, postúpil Liberec/