To najdôležitejšie splnili, viac nebolo treba: Porto si vylámalo zuby na Škriniarovi a spol.

Evanilson reaguje po zahodenej šanciEvanilson reaguje po zahodenej šanci Zdroj: SITA/AP/Luis Vieira

PORTO - Futbalisti Interu Miláno so slovenským obrancom Milanom Škriniarom a Manchestru City sa stali ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov. Inter remizoval v osemfinálovej odvete na pôde FC Porto 0:0, doma zvíťazil 1:0.

Porto začalo aktívne a Andreho Onanu vystrašil strelou z 25 metrov Mateus Uribe. V 19. minúte sa brankár Interu vyznamenal pri pokuse Stephena Eustaquia z hranice šestnástky. Inter prvýkrát pohrozil Edinom Džekom, ktorého strelu Diogo Costa vyrazil.

Denzel Dumfries a Galeno Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Luis Vieira

V závere polčasu po centri Pepeho Aquina na roh päťky Eustaqio tesne minul loptu. V úvode druhého dejstva to skúšal volejom Uribe..V 76. minúte po strele Marka Grujiča predviedol reflexívny zákrok Onana. O štyri minúty neskôr sa dostal na ihrisko Škriniar, ktorý v uplynulých dvoch zápasoch talianskej Serie A chýbal na súpiske Interu pre zranenie chrbta.

V nadstavenom čase malo Porto dve obrovské šance, no Mahdí Taremí opečiatkoval žrď a Grujić následne trafil do brvna. Inter remízu ubránil a po prvý raz od roku 2011 postúpili v LM medzi elitnú osmičku.