VIDEO Mašina Bucks ide na plné obrátky, Lakers spustili v prvom polčase parádnu kanonádu

Giannis AntetokunmpoGiannis Antetokunmpo Zdroj: SITA/AP/Rick Scuteri

PHOENIX - Basketbalisti Milwaukee vyhrali v šlágri NBA na palubovke Phoenixu 116: 104, keď predviedli skvelý záver zápasu.

Bucks tradične ťahal Giannis Antetokounmpo, ktorý zaznamenal 36 bodov, 11 doskokov a 8 asistencií. Milwaukee tak vedie celú súťaž s náskokom troch výhier na Boston a ako prvý má istotu play-off.

Naopak, líder Západnej konferencie Denver si tyká s menšou krízou, keď prehral už štvrtý zápas v rade. Tentoraz podľahol Torontu 110:125. To Los Angeles Lakers zvládli dôležitý súboj o predkolo play-off a porazili New Orleans 123:108.

Šnúra 19:4, ktorá ukončila zápas

Milwaukee malo na ihrisku Phoenixu väčšinu zápasu navrch, ale Suns sa držali v kontakte ešte sedem minút pred koncom, keď bolo skóre vyrovnané 97:97. Potom ale Bucks šnúrou 19:4 zápas rozhodli vo svoj prospech, keď Suns nedovolili štyri minúty ani bod. Pre Phoenix, ktorý hrá bez zraneného Kevina Duranta, to bola tretia porážka za sebou.

"Zapísať si päťdesiat výhier a postup do play off je vždy ťažké, nesmieme to brať ako niečo bežné, ale musíme si toho vážiť, že sa nám to podarilo už takto rýchlo," povedal tréner Milwaukee Mike Budenholzer.

Typický a všedný výkon Giannisa Antetokounmpa

Phoenixu sa nepáčilo, že hádzal len 16 trestných hodov, zatiaľ čo Milwaukee ich malo 37. "Nie je to fér. Devin Booker hádzal len tri a to bránil jeden z najfyzickejších obrancov ligy Jrue Holiday. Giannis ich na druhej strane mal 24. To je smiešne. Áno, porazili nás, o tom niet pochýb, ale toto sa mi ťažko predýchava,“ povedal tréner Phoenixu Monty Williams.

Pokazené Nugetky začali krívať

Denver prvýkrát v sezóne prehral štyrikrát za sebou a znova to bolo proti papierovo výrazne slabšiemu súperovi. Toronto, bojujúce o pozície pre predkolo play-off, ťažilo najmä zo skvelej prvej štvrtiny, v ktorej nastrieľalo klubový rekord 49 bodov. Postupne tak Raptors viedli až o 24 bodov. Denver potom síce začal znižovať a priblížil sa na rozdiel troch bodov, ale Toronto už zápas doviedlo k víťazstvu.

Prvá štvrtina, ktorá prepísala dejiny Raptors

"Vyzerá to, že sme v oddychovom období, ale nemôžeme si dovoliť oddychovať, keď je 13 zápasov do konca základnej časti. Musíme nájsť cestu ako sa vrátiť k našim výkonom," hneval sa tréner Denveru Michael Malone. Nuggets nepomohlo ani 28 bodov Nikolu Jokiča. Toronto ťahali Fred VanVleet s 36 bodmi a O.G. Anunoby s 24 bodmi.

Kanonáda Lakers v prvom polčase

Odpočívať rozhodne nemôžu Los Angeles Lakers, ktorí bez zraneného LeBrona Jamesa bojujú o predkolo play-off. A dnes zviedli priamy súboj s New Orleans a výhrou 123:108 sa vo veľmi vyrovnanej tabuľke dostali pred Pelikánov na desiate miesto. Celky na ôsmom až dvanástom mieste sú poskladané v rozdiele jedinej výhry.

Lakers urobili najväčší krok k triumfu v prvom polčase, vyhrali ho 75:40. V zápase ich najväčšmi ťahal Anthony Davis, ktorý mal 35 bodov a 17 doskokov. Malik Beasley pridal 24 bodov vrátane siedmich trojok. "Bola to pre nás naozaj veľmi dôležitá výhra. Keď sa pozriete na tabuľku, tak teraz bude každý zápas veľmi dôležitý," povedal Davis.

Anthony Davis a jeho 36 bodov

Na pozície pre predkolo play-off sa dostal aj Washington, ktorý zvíťazil 117:97 nad Detroitom aj vďaka 36 bodom Bradleyho Beala. Najlepším strelcom večera bol ale Damian Lillard, ani jeho 38 bodov ale Portlandu nestačilo na odvrátenie porážky 107:123 s New Yorkom.