Slovan si proti Bazileju verí, Weiss nešetril kritikou: Pravda je niekde inde

Na snímke sprava tréner Vladimír Weiss st. zo Slovana a tréner Heiko Vogel z FC Bazilej počas prvého zápasu osemfinále Európskej konferenčnej ligy FC Bazilej - ŠK Slovan Bratislava Na snímke sprava tréner Vladimír Weiss st. zo Slovana a tréner Heiko Vogel z FC Bazilej počas prvého zápasu osemfinále Európskej konferenčnej ligy FC Bazilej - ŠK Slovan Bratislava Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Futbalisti i tréner Slovana Bratislava sa po minulotýždňovej remíze 2:2 na ihrisku FC Bazilej vyjadrili, že pred odvetou je to dobrý výsledok.

Vo Švajčiarsku "belasí" v prvom zápase osemfinále Európskej konferenčnej ligy dvakrát doháňali nepriaznivý stav, napokon mohli pri potrebnej dávke šťastia aj zvíťaziť. O triumf sa pokúsia aj vo štvrtok na Tehelnom poli, dopredu by ich mal hnať vypredaný štadión.

Súboj slovenského majstra so švajčiarskym vicemajstrom napíše v tejto sezóne už štvrtú časť. Najskôr sa oba tímy stretli v skupinovej fáze. Minulý rok v októbri triumfovali "belasí" v Bazileji 2:0, v domácom súboji uhrali remízu 3:3.

Po štvrtkovej remíze na štadióne sv. Jakuba tréner Vladimír Weiss uviedol: "Výsledok je dobrý. Je to polčas, doma začíname od nuly. Ale vzhľadom na to, že sme zle začali, je to dobrý výsledok. Výsledok je dobrý aj pre fanúšikov. Verím, že doma príde plný dom."

Vypredané Tehelné pole nás poženie dopredu

A práve na mohutnú podporu fanúšikov sa "belasí" budú môcť spoľahnúť. Lístky na osemfinálovú odvetu išli do predaja už vlani 1. decembra a v stredu ráno ich zostalo už len tisíc. "Veríme, že aj tie sa v priebehu nasledujúcich hodín vypredajú, a že nás poženie dopredu vypredané Tehelné pole," potvrdil pre TASR mediálny manažér klubu Tomáš Schügerl.

Gólová radosť hráčov Slovana Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovan sa v Bazileji mohol oprieť o zlepšený výkon v druhom polčase, v ktorom na gól Jurija Medveděva zo 17. minúty nadviazal Malik Abubakari. Tutovku potom nepremenil Tigran Barseghjan a práve s výkonom svojich zverencov v druhom polčase nebol spokojný tréner Švajčiarov Heiko Vogel.

"V druhom zápase je možné všetko. Ale s tým, čo sme predviedli v druhom polčase prvého zápasu nie som spokojný. Inkasovali sme vyrovnávajúci gól a teraz s tým musíme žiť."

Počas víkendu sa obe mužstvá predstavili v ligových zápasoch a ani jednému sa nedarilo. Bazilej doma remizoval so St. Gallenom 1:1, gólom sa blysol Andi Zeqiri. Ten istý hráč skóroval aj pred týždňom do siete Adriána Chovana. Domáce prostredie nevyužil ani Slovan, ktorý dokonca podľahol Žiline 0:1.

Budem bojovať, pokiaľ mi sily budú stačiť

Tréner Weiss dal v tomto dueli príležitosť hráčom z lavičky, no tí ho sklamali: "Dal som hrať troch hráčov, ktorí hrali aj v Bazileji, únava bola u nich evidentná. Zároveň som dal šancu hráčom, ktorí sú v kádri, myslia si, že sú jeho plnohodnotnou súčasťou, no pravda je niekde inde. Budem bojovať, pokiaľ mi sily budú stačiť. Uvidíme, čo bude ďalej, teraz sa pripravujeme na pohár.

Tréner Slovana Vladimír Weiss Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ľudia nám verili, resp. veria, no my sme nepotvrdili chcenie i výsledky z pohárov. Nepreniesli sme ich do ligy. Niektorí, ktorí nastúpili, nemajú na to, aby boli v Slovane, čo sa ukázalo. Je to moja chyba i naša chyba, že im vôbec dôverujem, ale prakticky po 48 hodinách jednoducho nemôže hrať tá istá zostava."

Štvrtkovú konfrontáciu na Tehelnom poli bude vo štvrtok viesť ako hlavný rozhodca Jakob Kehlet z Dánska, na čiarach mu budú asistovať krajania Lars Hummelgaard a Victor Skytte.

Viac o téme: FC Bazilej ŠK Slovan Bratislava Európska konferenčná liga