Mladé uchá, nastal váš čas: Kentošova nominácia je plná nováčikov

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš
Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš zaradil do nominácie na nadchádzajúci prípravný kemp v Turecku 24 hráčov, z nich je 16 nováčikov.

Jeho zverenci si počas sústredenia zmerajú sily s rovesníkmi zo Slovinska (22. marca), Bulharska (25. marca) a Severného Macedónska (28. marca). Nominácia SR "21" je špecifická, keďže počas marcového asociačného termínu dostali prednosť pri výbere hráčov reprezentácie do 19 a 20 rokov. Devätnástku čaká druhá fáza kvalifikácie ME a dvadsiatka sa pripravuje na MS v Indonézii.

"My sme vyberali z hráčov s ročníkom narodenia 2002 a z chlapcov, ktorí nedostali pozvánku do žiadnej z týchto reprezentácií," vysvetlil Kentoš v rozhovore pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

V menoslove je 16 nováčikov (Frühwald, Mičák, Mazanovský, Leitner, Jakubko, Morel, Gomola, Jendrek, Hornyák, Shudeiwa, Hanes, Selecký, Horvát, Trabalík, Čerepkai, Olejník).

Začíname budovať základy hernej koncepcie

"Od hráčov, ktorí už s nami boli počas predchádzajúcej kvalifikácie, budem vyžadovať, aby získané skúseností využili a stali sa lídrami tohto mužstva. Verím, že nováčikovia budú rýchlo nasávať informácie od nás.

Začíname budovať základy hernej koncepcie a tímovej chémie. Budeme sa snažiť, aby sme sa postupnými krokmi každý deň zlepšovali a posúvali dopredu," uviedol tréner slovenskej dvadsaťjednotky.

Futbalisti reprezentácie do 21 Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Mladí Slovinci, Bulhari a Severní Macedónci by mali dostatočne preveriť jeho zverencov: "Sú to tímy na podobnej kvalitatívnej úrovni, ako sme my. Budú to pre nás dobré previerky a zápasy s nimi nám ukážu, na akom ´leveli´ momentálne sme. Naším zámerom je dať každému hráčovi približne rovnakú minutáž v jednotlivých zápasoch. Chceme vidieť v akcii a spoznať aj ľudsky čo najviac hráčov."

Nominácia SR "21" na marcový prípravný kemp v Turecku /zdroj: futbalsfz.sk/:

Brankári: Ľubomír Belko (MŠK Žilina), Michal Kukučka (AS Trenčín), Tomáš Frühwald (MFK Ružomberok)

Obrancovia: Marek Mičák (ŠK Slovan Bratislava), Urban Mazanovský (MŠK Púchov), Patrik Leitner, Dominik Javorček (obaja MŠK Žilina), Jakub Jakubko (FC Košice), Johan Morel (AS Nancy – Lorraine), Lukáš Jendrek (1. FC Tatran Prešov)

Stredopoliari: Alexander Selecký (MFK Ružomberok), Martin Gomola, Adrián Kaprálik (obaja MŠK Žilina), Martin Šviderský (UD Almeria), Gabriel Hornyák (ŠK Slovan Bratislava), Fares Shudeiwa (FC Vysočina Jihlava), Tomáš Rigo (FC Sellier & Bellot Vlašim), Sebastián Nebyla, Dominik Veselovský (obaja FC DAC 1904 Dunajská Streda), Adam Hanes (MFK Dukla Banská Bystrica), Adam Horvát (FK Železiarne Podbrezová)

Útočníci: Vladimír Trabalík (MŠK Žilina), Roman Čerepkai (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble), Stanislav Olejník (Spartak Myjava)

Náhradníci:

Brankári: Jakub Surovčík (FK Jablonec), Marek Teplan (MŠK Považská Bystrica)

Obrancovia: Marián Tandara (FK Fotbal Třinec), Martin Matejčík (MŠK Považská Bystrica), Matúš Capko (MŠK Žilina), Jakub Sova (MFK Zemplín Michalovce), Simeon Kohút (FC Petržalka)

Stredopoliari: Csaba Biricz (MŠK Púchov), Ferenc Bögi (FC ŠTK 1914 Šamorín), Sven Jurčišin (FK Rača Bratislava), Marcel Novák (Slavoj Trebišov), Adam Cyprian (FK Dubnica nad Váhom), Matej Rosenberger (FK Dubnica nad Váhom)

Útočník: Filip Škrteľ (Spartak Myjava)

Realizačný tím:

hlavný tréner - Jaroslav Kentoš, asistenti trénera - Tibor Goljan, Mário Auxt, tréner brankárov - Tomáš Čechovič, kondičný tréner - Andrej Caban, videoanalitik - Michal Slyško, lekár - Július Karácsony, fyzioterapeuti - Jozef Štieber, Michal Krajník, kustódi - Patrik Fedor, Michal Beseda, technický vedúci - Martin Hrnčír

Program SR 21 počas kempu v Turecku:

streda 22. marca o 16.00 SEČ: Slovinsko "21" - SLOVENSKO "21"

sobota 25. marca o 16.30 SEČ: SLOVENSKO "21" - Bulharsko "21"

utorok 28. marca o 15.00 SELČ: Severné Macedónsko "21" - SLOVENSKO "21"

Viac o téme: Slovensko Jaroslav Kentoš
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy