Jedna rana za druhou, to snáď nie je pravda: Biatlon opustí ďalšia svetová hviezda

Francúzska biatlonistka Anais Chevalierová-BouchetováFrancúzska biatlonistka Anais Chevalierová-Bouchetová Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

OSLO - Francúzska biatlonistka Anais Chevalierová-Bouchetová je ďalšou hviezdou, pre ktorú bude nadchádzajúci záverečný súťažný víkend Svetového pohára v Osle súčasne rozlúčkou s kariérou.

V zbierke 30-ročnej pretekárky síce chýba veľká zlatá medaila, má ale tri cenné kovy z olympijských hier a sedem z majstrovstiev sveta.

O svojom rozhodnutí informovala dnes na instagrame a s oznámením prišla len deň po tom, ako koniec kariéry avizovali olympijské šampiónky a majsterky sveta Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska a Denise Herrmannová-Wicková z Nemecka.

"Čaká ma nový život a nemôžem sa dočkať, aký bude," uviedla Francúzka, ktorá v kariére vyhrala jediné individuálne preteky SP, a to v decembri 2016 v Novom Meste na Morave v stíhačke. Ďalších dvanásť prvenstiev slávila ale v tímových pretekoch.

Chevalierová-Bouchetová získala na minuloročných olympijských hrách v Pekingu strieborné medaily vo vytrvalostných pretekoch a ako členka miešanej štafety, v Pjongčangu 2018 bola so ženskou štafetou tretia.

Z MS má tri striebra a štyri bronzy, s výnimkou Östersundu 2019, kde štartovala tehotná, vybojovala cenný kov na každom vrcholnom podujatí od roku 2016 vrátane tohto roka. Vo februári v Oberhofe skončila tretia so zmiešanou štafetou.

Viac o téme: Svetový pohár Anais Chevalierová-Bouchetová
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/anais_chev
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy