Čo to má byť, čo to má, dopekla, znamenať? Rozčertený šéf UEFA... Neakceptovateľné!

Aleksander ČeferinAleksander Čeferin Zdroj: SITA/AP/Pool/Marco Bertorello

NEAPOL - Kluby by nemali v budúcnosti hostiť zápasy európskych pohárových súťaží, v ktorých budú mať fanúšikovia hosťujúceho tímu zakázaný vstup.

Tvrdí to prezident Európskej futbalovej únie Aleksander Čeferin, ktorému sa nepáči, že priaznivci Eintrachtu Frankfurt nemohli naživo podporiť svoj tím v stredajšej odvete osemfinále Ligy majstrov na pôde Neapola. Šéf UEFA naznačil, že v takom prípade by sa mal duel presunúť do iného mesta.

V prvom osemfinálovom stretnutí, v ktorom vyhral Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom na ihrisku Frankfurtu 2:0, polícia zadržala deväť fanúšikov Eintrachtu po útoku na priaznivcov SSC. Talianske ministerstvo vnútra následne vydalo nariadenie, na základe ktorého mal SSC zakázané predávať pred odvetou vstupenky fanúšikom Eintrachtu.

Nemecká polícia zatkla pred Galéria fotiek (2) Zásah polície pred prvým zápasom Frankfurtu s Neapolom Zdroj: TASR/Keutz TV-NEWS/dpa

Právnici bundesligistu sa odvolali a aj s prispením UEFA na talianskom súde uspeli. No neapolské úrady vzápätí vydali dekrét, ktorým zablokovali predaj lístkov všetkým obyvateľom mesta Frankfurt. Podľa pravidiel UEFA pritom musí každý klub poskytnúť hosťom päť percent z celkového počtu vstupeniek. Čeferin naznačil, že pri ďalšom podobnom prípade by sa duel presunul na neutrálny štadión.

"Musíme vyhlásiť, že ak sa niečo podobné stane v budúcnosti, zápas sa tam nebude hrať. Je to jednoduché - musíme zmeniť pravidlá," vyhlásil prezident UEFA. "Je neakceptovateľné, že talianske úrady rozhodnú o tom, že nemeckých fanúšikov nepustia na štadión. To je netolerovateľná situácia," dodal pre ZDF.

Vedenie bundesligistu oznámilo, že napriek zákazu bude niekoľko priaznivcov Eintrachtu prítomných na stredajšom zápase a v okolí neapolského Štadióna Diega Maradonu, informovala agentúra DPA.

Viac o téme: UEFA SSC Neapol Eintracht Frankfurt Aleksander Čeferin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy