Krok správnym smerom alebo chorý nápad? La Liga nenechala na Infantinovi a spol. nitku suchú

Na snímke prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Gianni Infantino Na snímke prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Gianni Infantino Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

MADRID - Predstavitelia španielskej futbalovej ligy sa ostro ohradili proti počtu zápasov na majstrovstvách sveta v roku 2026, na ktorom sa prvýkrát zúčastní 48 tímov. Ako uviedli na webe, FIFA podľa nich úplne ignoruje dopady na ligové súťaže.

FIFA herný formát oznámila v utorok. Na šampionáte v USA, Kanade a Mexiku sa odohrá celkom 104 zápasov, čo je o 40 stretnutí viac ako na minuloročných majstrovstvách v Katare. Od roku 2025 sa tiež bude raz za štyri roky hrať v novej podobe šampionát klubov pre 32 tímov.

"FIFA pokračuje v prehliadaní ligových súťaží a úplne jednostranne rozhoduje o podobe svetového futbalového kalendára. Doslova ignorujú dôležitosť národných súťaží pre futbal ako celok," uviedla La Liga vo vyhlásení.

"Celkom tiež prehliada ekonomické dopady, ktoré jej rozhodnutie bude mať na ligy po celom svete. S predstaviteľmi národných súťaží predstavené zmeny nikto nepreberal. najmä vytvorenie novej súťaže pre kluby. FIFA sleduje iba záujmy úzkej skupiny klubov a hráčov," pridala La Liga.

Zástupcovia španielskej ligy tiež uviedli, že postoj FIFA preberú s ďalšími predstaviteľmi profesionálnych súťaží na najbližšom zasadnutí zastrešujúcej organizácie Fórum svetových líg a rozhodnú o ďalších krokoch. WLF rozšírenie majstrovstiev sveta kritizovalo už v decembri.

Viac o téme: FIFA La Liga MS 2026
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy