Na zranenie okamžite zabudla: Česká hviezda potvrdila svoju nespochybniteľnú extratriedu

Ester Ledecká počas pretekov Svetového pohára v slovinskom RogleEster Ledecká počas pretekov Svetového pohára v slovinskom Rogle Zdroj: Profimedia

ROGLE - Trojnásobná olympijská víťazka Ester Ledecká sa po zranení vrátila k pretekom druhým miestom v paralelnom obrovskom slalome na snowboarde v Rogle.

Na Svetovom pohári v slovinskom stredisku dnes najprv vyhrala kvalifikáciu a potom aj tri vyraďovacie jazdy, ale vo finálovom dueli ju o päť stotín predčila Rakúšanka Sabine Schöffmannová.

Ledecká na poslednú chvíľu vstúpila do sezóny, o ktorú ju takmer pripravila letná zlomenina kľúčnej kosti. Po dvoch operáciách a dlhej rekonvalescencii pretekala takmer po roku.

Až začiatkom februára lekári povolili Ledeckej začať trénovať na snehu, no vynútená dlhá pauza dnes nebola na českej zimnej "obojživelníčke" poznať. O pol sekundy vyhrala kvalifikáciu a na ceste do finále mala problémy len vo štvrťfinále, v ktorom po chybe v závere porazila iba o 22 stotín Rakúšanku Ramonu Theresiu Hofmeisterovú.

V semifinále Ledecká deklasovala Talianku Luciu Dalmassovú bezmála o dve a pol sekundy. Vo finále ale jej spanilá jazda skončila. Dvadsaťsedemročná Češka si zvolila rýchlejšiu modrú dráhu a na prvom medzičase viedla, no Schöffmannová potom riskantnou jazdou zaútočila a pripravila Ledeckú o šiesty triumf v Rogle.

Predstavovala som si to inak

Narušila tak Ledeckej sen o víťaznom comebacku. "Predstavovala som si to inak. Predstavovala som si, že tú poslednú jazdu vyhrám," priznala Ledecká v nahrávke pre médiá.

Očakávala ale, že súperky budú kvalitné a vyrovnané. "Všetky dievčatá v tej šestnástke jazdia výborne, a akonáhle sa dostanú do tých heatov, tak potom nie je radno nikoho podceniť. Snažila som sa ísť vždy najlepšie, ako som vedela. Myslím si, že všetky tie dievčatá sú rýchle. Ja som na ne snáď pripravená a budem, dúfam, aj lepšia," dodala.

Olympijská šampiónka v tejto disciplíne z rokov 2018 a 2022 Ledecká sa ešte chystá na sobotňajšie záverečné individuálne preteky SP v Berchtesgadene, kde sa pôjde paralelný slalom.

Preteky mužov v Rogle vyhral Talian Roland Fischnaller. Na stupne víťazov ho sprevádzali krajania Mirko Felicetti a Edwin Coratti. Ledecká ako jediná z českého snowboardového tímu uspela v kvalifikácii Zuzana Maděrová, Klára Šonková a Adam Počinek do vyraďovacích jázd nepostúpili.

Slovensko malo zastúpenie len medzi mužmi. Matej Bačo však nepostúpil z dopoludňajšej kvalifikácie, keď nedokončil svoju jazdu.

Výsledky paralelného obrovského slalomu SP v Rogle:

ženy: 1. Sabine Schöffmannová (Rak.), 2. Ester Ledecká (ČR), 3. Cubaki Mikiová (Jap.)

muži: 1. Roland Fischnaller, 2. Mirko Felicetti, 3. Edwin Coratti (všetci Tal.)

Viac o téme: Ester Ledecká Sabine Schöffmannová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy