Rozčarovaný zväz zastaví účasť Ruska a Bieloruska: Koniec! Svetový pohár sa neuskutoční

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

BERLÍN - Nemecký zväz sa kvôli schválenej účasti ruských a bieloruských šermiarov v medzinárodných súťažiach vzdal usporiadateľstva Svetového pohára fleretistek, ktorý sa mal v máji uskutočniť v Tauberbischofsheime.

Turnaj mal byť jedným z prvých, kde bude nedávne rozhodnutie kongresu svetovej federácie FIE uplatnené. Šéfka nemeckého zväzu Claudia Bokelová vyhlásila, že konanie súťaže za takýchto podmienok je nepredstaviteľné.

"Stále platí naša solidarita s ľuďmi na Ukrajine, ktorí trpia vojnovým útokom. Rozhodnutie FIE akceptujeme, ale chceme dať jasný signál, že sme si želali iný výsledok a že existuje veľa nezodpovedaných otázok, ktoré konanie turnaja znemožňujú. Pre prezídium je to v súčasnosti nepredstaviteľné," konštatovala bývalá špičková kordistka.

Za začlenenie ruských a bieloruských šermiarov späť do medzinárodných turnajov sa vyslovil na konci minulého týždňa mimoriadny online kongres FIE. Ruskí a bieloruskí športovci, ktorí boli kvôli invázii Ruska na Ukrajinu vylúčení z medzinárodných súťaží, tak môžu vo svetovej konkurencii znovu štartovať od apríla "za dodržania podmienok neutrality".

Rozhodnutie, ktoré umožní Rusom a Bielorusom zapojiť sa do začínajúcej olympijskej kvalifikácie, vyvolalo pri rade členských federácií vrátane českého zväzu rozčarovanie.

Viac o téme: Šerm Bielorusko Rusko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy