Padlo definitívne rozhodnutie: Tatran Prešov nebude pokračovať v českej súťaži

Hádzanári Tatrana PrešovHádzanári Tatrana Prešov Zdroj: TASR/František Iván

PREŠOV - Hádzanársky klub Tatran Prešov nebude v budúcej sezóne účastníkom českej najvyššej súťaže Chance extraligy. Stalo sa tak po vzájomnej dohode slovenského majstra s Českým zväzom hádzanej.

Pôvodne bola zmluva o účinkovaní Tatrana v základnej časti českej najvyššej súťaže, podpísaná oboma stranami pred sezónou 2022/23, platná na dve sezóny. Klub o tom informoval vo štvrtok na svojej oficiálnej stránke.

Tatran odohral v prebiehajúcej sezóne v základnej časti Chance extraligy 25 zápasov (na ďalší proti Zubří nenastúpil z dôvodu termínovej kolízie a zápas bol kontumovaný v prospech súpera). Ešte pred piatimi zostávajúcimi víkendovými duelmi záverečného kola je jasné, že so ziskom 31 bodov obsadia zverenci trénera Mareka Gernáta v tabuľke základnej časti 5. miesto.

"Česká liga je po športovej stránke na veľmi dobrej úrovni a určite splnila naše očakávania týkajúce sa kvality. Tá je nepochybne na vyššej úrovni ako slovenská súťaž. Myslíme si, že aj účasť nášho klubu českú súťaž ešte viac zatraktívnila a fanúšikovia vďaka tomu mali možnosť vidieť viacero veľmi zaujímavých hádzanárskych zápasov. Aj s tým obe strany do projektu išli," uviedol pre klubový web jeho generálny manažér Marián Magdoško.

Zdôraznil, že pred rokovaniami o vstupe do českej súťaže nebola jasná situácia v SEHA lige a pôvodným zámerom bolo tiež účinkovať v tomto ročníku Európskeho pohára EHF, kde je menší počet zápasov.

Situácia sa však v priebehu času vyvinula inak, čo navýšilo počet odohraných duelov a skomplikovalo situáciu najmä v závere základných častí súťaží v Čechách i na Slovensku, kde tím aj v dôsledku predtým preložených zápasov musel absolvovať v priebehu piatich týždňov až 19 stretnutí a dochádzalo k termínovým kolíziám.

"Po vzájomnej dohode s českou stranou sme sa napokon rozhodli, že v ďalšom ročníku českej súťaže už štartovať nebudeme a v budúcej sezóne sa okrem domácich súťaží sústredíme na účinkovanie v európskom pohári a nadnárodnej SEHA lige," dodal Magdoško.

Viac o téme: Tatran Prešov Chance extraliga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy