VIDEO Vek a skúsenosti neoklamete: Košický veterán predviedol backhandový vešiak sezóny

Denis ParšinDenis Paršin Zdroj: TASR/František Iván

BRATISLAVA - Šiestym držiteľom ocenenia Krištáľový puk v sezóne 2022/2023 sa stal hokejový útočník HC Košice Denis Paršin.

Svojím hlasovaním o tom rozhodli fanúšikovia, ktorých spomedzi gólových v akcií v mesiaci február najviac zaujala práve Paršinova v stretnutí 40. kola proti Liptovskému Mikulášu. Paršin si pred gólovou akciou poradil so súperovým obrancom, natlačil sa pred bránku a bekhendom prekonal brankára Patrika Kozela.

Fanúšikovia uprednostnili presný zásah košického útočníka pred gólmi Sahira Gilla (Nitra), Martina Réwaya (Spišská Nová Ves), Chrisa Langkowa (Zvolen) a Patricka Watlinga (Banská Bystrica). Paršin je po Tomášovi Záborskom z Popradu, Joakimovi Thelinovi z Trenčína, Matúšovi Paločkovi z Michaloviec, Dávidovi Skokanovi z Popradu a Jakeovi Elmerovi z Nitry šiesty tohtosezónny držiteľ Krištáľového puku.

Zo všetkých mesačných laureátov tohto ocenenia vzíde po sezóne 2022/2023 celkový víťaz, ktorý získa cenu Borisa Sádeckého za najkrajší gól ročníka. Jej premiérový držiteľ za najkrajší gól sezóny 2021/2022 je Dávid Šoltés.

Víťazná akcia v podaní Denisa Paršina

Viac o téme: HC Košice Denis Paršin Krištáľový puk
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Tipos extraliga
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy