Petra Vlhová ešte má o čo bojovať: Dôležitá správa pred posledným slalomom v sezóne

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

SOLDEU - Petra Vlhová má pred sebou posledné dvoje preteky sezóny. V andorrskom Soldeu ju v sobotu čaká slalom, o deň neskôr pôjde obrovský slalom.

Sobotné preteky otvorí s číslom 1 práve slovenská pretekárka. Dvojku bude mať Petrina hlavná rivalka a kráľovná tejto zimy Mikaela Shiffrinová a číslo tri patrí Švajčiarke Wendy Holdenerovej.

Ako štvrtá v poradí pôjde Chorvátka Leona Popovičová, po nej sa vydá na trať švédska slalomárka Anna Swennová-Larssonová. Šestku na drese bude mať Američanka Paula Moltzanová a elitnú sedmičku uzavrie skúsená Nemka Lena Dürrová. Slovenka reprezentujúca Česko Martina Dubovská má číslo 19.

Slovenská lyžiarka minulý víkend nebodovala, keď nedokončila slalom vo švédskom Are a prvýkrát po 40 mesiacoch neprišla do cieľa pretekov.

V celkovom poradí najtočivejšej disciplíny klesla na tretiu priečku s mankom 80 bodov na Wendy Holdenerovú, na štvrtú Lenu Dürrovú má Vlhová náskok 55 bodov. 

Americká legenda Mikaela Shiffrinová už má istý piaty veľký krištáľový glóbus a siedmy malý góbus za slalom v kariére. Vo Švédsku navyše dosiahla svoj 87. triumf v pretekoch SP a v tejto štatistike prekonala švédsku ikonu Ingemara Stenmkarka. 

Prvé kolo slalomu v Soldeu je na programe od 10:30, druhé štartuje o 13:30.

Štartové čísla v 1. kole slalomu vo finále SP v Soldeu:

Štartové číslo Pretekárka Národnosť
1 Petra Vlhová Slovensko
2 Mikaela Shiffrinová USA
3 Wendy Holdenerová Švajčiarsko
4 Leona Popovičová Chorvátsko
5 Anna Swennová-Larssonová Švédsko
6 Paula Moltzanová USA
7 Lena Dürrová Nemecko
Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová Soldeu
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy