Žreb Európskej ligy: Gurmáni si prídu na svoje, Manchester United vyzve ťažký španielsky kaliber

Na snímke pohárová trofej pre víťaza Európskej ligy vo futbale po žrebe štvrťfinále vo švajčiarskom Nyone 17. marca 2023Na snímke pohárová trofej pre víťaza Európskej ligy vo futbale po žrebe štvrťfinále vo švajčiarskom Nyone 17. marca 2023 Zdroj: TASR/AP/Martial Trezzini/Keystone

NYON - Futbalisti rekordného šesťnásobného víťaza súťaže FC Sevilla a Manchestru United nastúpia proti sebe vo štvrťfinálovom šlágri Európskej ligy. Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie vo švajčiarskom Nyone.

Vedúci tím holandskej najvyššej súťaže Feyenoord Rotterdam v kádri so slovenským obrancom Dávidom Hanckom si zmeria sily s AS Rím. Oba tímy sa stretli vlani vo finále Európskej konferenčnej ligy, taliansky tím získal trofej po víťazstve 1:0.

Juventus Turín čaká v boji o postup do semifinále Sporting Lisabon a poslednú štvrťfinálovú dvojicu tvoria Bayer Leverkusen a Royale Union Saint-Gilloise.

Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe vo štvrtok 13. apríla, odvety o týždeň neskôr. Finále sa uskutoční 31. mája v Budapešti. Vo vyraďovačke už neplatí pravidlo zvýhodnených gólov z ihrísk súperov.

Po 180 minútach sa tak v prípade vyrovnaných výsledkov bude hrať predĺženie 2x15 minút, ak sa nerozhodne ani v ňom, bude nasledovať rozstrel z 11 m.

žreb štvrťfinále Európskej ligy 2022/2023:
Manchester United - FC Sevilla
Juventus Turín - Sporting Lisabon
Bayer Leverkusen - Royale Union Saint-Gilloise
Feyenoord Rotterdam - AS Rím

žreb semifinále Európskej ligy 2022/2023:
1. semifinále: víťaz Juventus Turín/Sporting Lisabon - víťaz Manchester United/FC Sevilla
2. semifinále: víťaz Feyenoord Rotterdam/AS Rím - víťaz Bayer Leverkusen/Royale Union Saint-Gilloise