VIDEO Česť jeho pamiatke: Fanúšikovia sa rozlúčili s tragicky zosnulým Atsuom

Pohreb Christiana AtsuaPohreb Christiana Atsua Zdroj: SITA/AP/Misper Apawu

AKKRA - Ghanskí fanúšikovia sa pri štátnom pohrebe rozlúčili s futbalovým reprezentantom Christianom Atsuom, ktorý sa stal jednou z obetí februárového ničivého zemetrasenia v Turecku.

Príbuzní, priatelia i priaznivci prišli záložníkovi vzdať hold k budove parlamentu, kde bola vystavená rakva zahalená do štátnej vlajky.

Atsu, ktorý v Turecku hral za Hatayspor, bol nezvestný od 6. februára. Bezprostredne po zemetrasení sa síce objavili informácie, že sa ho podarilo z trosiek vyslobodiť živého, tie sa ale nepotvrdili. Až po dvoch týždňoch bolo objavené jeho telo pri odpratávaní sutín zrúteného bytového domu. Bývalý hráč Chelsea alebo Newcastlu zomrel vo veku 31 rokov.

"Bol viac než len futbalista. Budeme ho mať navždy v srdciach, pretože pomohol mnohým ľuďom," povedala agentúre Reuters jedna z priateliek rodiny a pripomenula, že Atsu vo svojej vlasti štedro prispieval na charitatívne projekty.

Atsu mal z Turecka pár hodín pred zemetrasením odletieť, ale potom, čo dal v zápase tureckej ligy proti Kasimpasu víťazný gól, si to podľa trénera rozmyslel a zostal. Prírodná katastrofa si v Turecku a Sýrii vyžiadala viac ako 54.000 obetí.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Ghana Christian Atsu Hatayspor
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/SIKAOFFICIA, Twitter/Dr. George
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy