Žiadne peniaze od šejkov nedorazia: Organizátori MS sú spokojní, Infantino má iný názor

Prezident FIFA Gianni InfantinoPrezident FIFA Gianni Infantino Zdroj: SITA/AP/Martin Ruggiero

WELLINGTON - Tohtoročné futbalové majstrovstvá sveta žien v Austrálii a na Novom Zélande nebude sponzorovať saudskoarabský turistický výbor. Uviedla to Medzinárodná futbalová federácia, ktorá obdržala od zväzov oboch organizátorských krajín protestný list.

Austrálii a Novému Zélandu sa nepáčilo, že podujatie by mala sponzorovať krajina, ktorá dlhodobo zlyháva v oblasti ženských práv. Organizátori tak rozhodnutie riadiaceho futbalového orgánu uvítali.

Prezident FIFA Gianni Infantino však uviedol, že rozhovory so Saudskou Arábiou aj tak k zmluve neviedli. Zároveň obvinil Austráliu z používania "dvojakého metra", keďže sa postavila proti sponzorstvu, no obchodné vzťahy so Saudskou Arábiou udržiava.

"Vítame objasnenie FIFA týkajúce sa Saudskej Arábie. Rovnosť, rozmanitosť a inklúzia sú pre nás hlbokým záväzkom. Spoločne s FIFA budeme tvrdo pracovať, aby sme zabezpečili, že majstrovstvá sveta žien sa budú niesť v tomto duchu," reagoval výkonný riaditeľ Austrálskej futbalovej federácie James Johnson.

Novozélandský futbalový zväz to vidí rovnako. "Sme presvedčení, že pre všetky komerčné partnerstvá je dôležité, aby sa zosúladili s víziou a hodnotami turnajov, na ktorých sa zúčastňujú," citovala z vyhlásenia NFZ agentúra AFP.

Viac o téme: FIFA Saudská Arábia MS žien vo futbale
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy