Nepríjemnosť vo finále Svetového pohára: Organizátori museli zrušiť preteky

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková Zdroj: TASR/Martin Baumann

HOLMENKOLLEN - Dnešný šprint biatlonistiek na Svetovom pohári v Osle bol kvôli nepriaznivému počasiu odložený na sobotu.

Uskutoční sa miesto plánovaných stíhacích pretekov, ktoré usporiadatelia zrušili. Medzinárodná biatlonová únia o tom informovala na svojom webe.

Záverečný šprint tohto ročníka, v ktorom mala bojovať aj trojica slovenských reprezentantiek na čele s Paulínou Bátovskou Fialkovou, mal pôvodne odštartovať o 15:20. Kvôli hustej hmle bol najprv o pol hodiny odložený a následne presunutý na ďalší deň. O novom harmonograme bude IBU informovať počas nasledujúcich hodín.

"Išlo predovšetkým o viditeľnosť na strelnici. Neboli by tam rovnaké podmienky," povedal športový riaditeľ Nemeckého biatlonového zväzu Felix Bitterling. "Bolo to viac ako hraničné. Bolo by to len o šťastí," doplnil.

Najbližšie k víťazstvu v disciplíne je aktuálna majsterka sveta Nemka Denise Herrmannová Wicková, ktorá vedie o štrnásť bodov pred Taliankou Dorotheou Wiererovou. Malý krištáľový glóbus za stíhacie preteky získala Francúzka Julia Simonová, ktorá má o 23 bodov viac ako druhá Elvira Öbergová zo Švédska. Simonová vedie aj celkové poradie Svetového pohára, a to o 144 bodov pred Wiererovou.

V hre je ešte maximálne 180 bodov. Po sobotňajšom šprinte by mal program v Osle vyvrcholiť pretekmi s hromadným štartom.

Celkové poradie SP (po 18 z 20 pretekov): 1. Julia Simonová (Fr.) 1003 b., 2. Dorothea Wiererová 859, 3. Lisa Vittozziová (obe Tal.) 818, 4. Elvira Öbergová (Švéd.) 764, 5. Denise Herrmannová-Wicková (Nem.) 744, 6. Ingrid Tandrevoldová (Nór.) 695, ..., 17. Paulína BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ 364, 75. Ivona FIALKOVÁ (obe SR) 10

Konečné poradie v stíhacích pretekoch (po 6 pretekoch): 1. Simonová 373, 2. E. Öbergová 350, 3. Wiererová 285, 4. Vittoziová 279, 5. Herrmannová-Wicková 272, 6. Tandrevoldová 262, ..., 17. BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ 116

Viac o téme: Šprint Ivona Fialková Holmenkollen Zuzana Remeňová Paulína Bátovská Fialková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy