VIDEO Košiciam stačila geniálne zahratá druhá tretina, Slovan dal v posledných minútach 4 góly!

Na snímke hokejisti Košíc sa tešia po strelení góluNa snímke hokejisti Košíc sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR/Roman Hanc

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v prvom zápase štvrťfinále play off Tipos extraligy nad HK Nitra 5:2. V sérii hranej na štyri víťazné stretnutia sa ujali vedenia 1:0.

Skóre piatkového zápasu otvoril už v 4. minúte útočník Nitry Bajtek a jeho tím sa následne v prvej tretine ubránil tlaku domácich. Tí však v druhej časti gólmi Pollocka, Bartánusa a Southorna otočili skóre. Na priebežných 4:2 znížil v závere druhej časti Green, ktorý pokusom od červenej čiary prekvapil brankára Janusa, skóre uzavrel v 60. minúte Jakub Linet.

Druhý duel série je na programe v sobotu o 17.30 h opäť v košickej Steel aréne.

štvrťfinále play off Tipos extraligy - prvý zápas /na 4 víťazstvá/:
HC Košice - HK Nitra 5:2 (1:0, 4:1, 1:0)
Góly: 26. Pollock (Fejes, Bartánus), 31. Pollock (Fejes, Breton), 34. Bartánus (Breton), 36. Southorn (Jääskeläinen), 60. Linet (Hovorka, Šedivý) - 4. Bajtek (Krivošík, Mezei), 39. Green (Mezei, Buncis). Rozhodovali: Baluška, Výleta - Synek, Knižka, vylúčení: 2:8 na 2 min., navyše Baláž (Nit.) 5 min.+DKZ za pichnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 6289 divákov.
/stav série: 1:0/

Košice: Janus - Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, A. Bartoš - Jääskeläinen, Chovan, Rogoň - Bartánus, Pollock, Fejes - Lamper, Slovák, Paršin - Hovorka, Linet, Havrila

Nitra: Kašík - Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák - Krivošík, Baláž, Bajtek - Lacka, Gill, Sýkora - Elmer, Hrnka, Solenský - Čederle, Buncis, Leščenko

Slovanu famózne vyšiel záver

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v úvodnom súboji štvrťfinále play off Tipos extraligy nad Duklou Ingema Michalovce 5:2 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazné zápasy. Druhý duel série je na programe v sobotu, hrá sa opäť v Bratislave.

O všetkom rozhodla tretia tretina, ktorú domáci vyhrali 4:1. Po 40 minútach bol stav nerozhodný 1:1, keď skóre otvoril Tariq Hammond v 8. minúte, za Slovan vyrovnal na začiatku 2. tretiny Brant Harris. V treťom dejstve poslal hostí do vedenia Radovan Puliš, no domáci otočili skóre zásluhou Milan Kytnára, Liama Pecarara a Nikitu Ščerbaka, triumf poistil gólom do prázdnej bránky Marcel Haščák.

Pardavého potešil výkon

Slovan bol v zápase lepší, súhlasil s tým aj tréner Michaloviec Peter Kúdelka: "Od prvej tretiny sme zaostávali, Slovan dominoval. Dali sme prvý gól, čo pre nás bola vzpruha vzhľadom k deju. V druhej Slovan dominoval, dal gól, my sme obetavosťou a bojovnosťou držali stav 1:1. Potom sme viedli 2:1, ale Slovan bol lepší, aktívnejší. V ďalšom zápase musíme byť odolnejší a lepšie pripravení."

Slovan tak vedie v sérii 1:0 a tréner úradujúceho majstra Ján Pardavý si zaželal, aby jeho zverenci zopakovali piatkový výkon aj v druhom zápase: "Až na maličkosti, ktoré si rozoberieme, sme odohrali 60 minút play-off hokej. Výboj zápasu bol klasický na play-off, dali sme gól na 2:1, no ten neplatil.

Nezlomilo nás to, chalanom som hovoril, že tím si musí veriť, má kvalitu a zápas otočíme. To sa podarilo. V tretej tretine nám to popadalo, tento výkon hodnotím veľmi pozitívne. Ale ako povedal tréner Michaloviec, mohli sme aj prehrať."

HC Slovan Bratislava - Dukla Ingema Michalovce 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)
Góly: 21. Harris (Ščerbak, Pecararo), 54. Kytnár (Takáč, Zigo), 55. Pecararo (Harris, Kallen), 56. Ščerbak (Kallen, Harris), 59. Haščák (Minárik, Sersen) - 8. Hammond (Buc, Zabusovs), 53. Puliš (Galamboš, Hammond). Rozhodovali: D. Konc st., Štefík - Hercog, Gegáň, vylúčení: 1:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6072 divákov.

Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Ščerbak – Fominych, Duke, Haščák – Zigo, Kytnár, Takáč – Török, Minárik, Matoušek – Kukumberg

Michalovce: Škorvánek – Mihalik, Michalčin, Osburn, Hammond, Macejko, Glazkov – Puliš, Galamboš, Paločko – Pereskokov, Suja, Zabusovs – Žitný, Buc, Garreffa – Vašaš, Chalupa, Okoličány

Viac o téme: HC Košice HK Nitra HC Slovan Bratislava HK Dukla Ingema Michalovce