VIDEO Narodila sa v Moskve, reprezentuje Kazachstan: Rybakinová vyprášila svetovú jednotku

Kazašská tenistka Jelena RybakinováKazašská tenistka Jelena Rybakinová Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

INDIAN WELLS - Kazašská tenistka Jelena Rybakinová a Bieloruska Aryna Sabalenková sa stretnú vo finále turnaja WTA v americkom Indian Wells.

Turnajová desiatka Rybakinová zdolala najvyššie nasadenú Poľku Igu Swiatekovú v dvoch setoch 6:2, 6:2 a Sabalenková v pozícii dvojky podujatia vyradila Grékyňu Mariu Sakkariovú 6:2 a 6:3.

Swiateková v Indian Wells titul neobháji, po hladkej prehre s vlaňajšou víťazkou Wimblednu Rybakinovou sa sťažovala na problémy s rebrami. Kazaška ju zdolala druhýkrát za sebou, vyradila ju aj v osemfinále na tohtoročnom Australian Open.

"Jelena hrala skvelý tenis, ale uľahčila som jej to vlastnými chybami. Necítim sa ani stopercentne fit, diskomfort v oblasti rebier musím konzultovať s lekárskym tímom," uviedla Swiateková.

Sabalenková vylepšila proti Sakkariovej svoju tohtoročnú bilanciu na 17:1 a vo finále ju čaká repríza finále Australian Open proti Rybakinovej. V boji o titul v Melbourne ju zdolala 4:6, 6:3, 6:4 a na okruhu má proti nej priaznivé vzájomné skóre 4:0.
      
výsledky - semifinále:

Jelena Rybakinová (Kaz.-10) - Iga Swiateková (Poľ.-1) 6:2, 6:2

Aryna Sabalenková (Biel.-2) - Maria Sakkariová (Gréc.-7) 6:2, 6:3

Viac o téme: Maria Sakkariová Iga Swiateková Jelena Rybakinová Aryna Sabalenková WTA v Indian Wells
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/WTA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy