Čo tretina, to gól: Tippett strelil prvý hetrik v NHL, vďaka nemu Philadephia pretrhla sériu

Owen Tippett sa teší z góluOwen Tippett sa teší z gólu Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

PHILADELPHIA - Kanadský hokejista Owen Tippett z Philadelphie zaznamenal v zápase NHL proti Buffalu (5:2) svoj prvý hetrik v profiligovej kariére. Najmä vďaka jeho streleckému výkonu Flyers prerušili šnúru štyroch prehier.

Dvadsaťštyriročný Tippett dal po jednom góle v každej tretine. V predchádzajúcich šiestich zápasoch mal na konte len jeden presný zásah, ale v tomto období zaznamenal za Philadelphiu najviac striel na bránku zo všetkých hráčov (31). "Teším sa, že sa nám dnes podarilo zvíťaziť. V predchádzajúcich zápasoch som mal veľa striel, ale nebol som efektívny," uviedol Tippett pre nhl.com.

Zaznamenal svoju prvú 20-gólovú sezónu v kariére. Stal sa tretím hráčom za uplynulých 20 rokov, ktorý dosiahol hetrik na Deň svätého Patrika. Predtým to dokázali Mika Zibanejad (17. marca 2021) a Todd Bertuzzi (17. marca 2003).

"Hrá skvele a je stále lepší a lepší. Dokáže byť rýchly a potom je ťažké ho ubrániť. Má aj skvelú strelu a patrí k dobrým zakončovateľom. Urobili posun vo svojej hre, teším sa, že môžem byť s ním v jednom tíme," skonštatoval jeho spoluhráč Tony DeAngelo, ktorý mu asistoval pri prvom a treťom góle.

Viac o téme: Philadelphia Flyers Owen Tippett