Konečne má úsmev na tvári: Krásne slová Petry Vlhovej po triumfe v slalome

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa raduje po triumfe v záverečnom slalome sezóny v SoldeuSlovenská lyžiarka Petra Vlhová sa raduje po triumfe v záverečnom slalome sezóny v Soldeu Zdroj: TASR/AP/Giovanni Zenoni

SOLDEU - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala finálový slalom Svetového pohára v andorrskom Soldeu. Dosiahla tak druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne a 28. triumf v kariére.

Vlhová mala silný začiatok a navýšila náskok na Popovičovú, ktorá predviedla rozvážnu jazdu v druhej časti a prekvapivo predstihla hviezdnu Shiffrinovú. Slovenka v tomto úseku mierne chybovala, no v nasledujúcom udržala stratu na úrovni ôsmich stotín, zvládla prechod do prudkej technickej časti a prišla si po triumf.

"Víťazstvo chutí naozaj výborne. Som naozaj šťastná, že som vyhrala po takejto sezóne, ktorá bola ako na hojdačke. Prvé kolo bol naozaj boj, nemala som najlepší pocit a bola som prekvapená z prvého miesta.

Chybu v druhej jazde som si na chvíľu uvedomila, ale hneď som pokračovala, pretože trať je dlhá. Miestami som strácala rovnováhu, ale bojovala som až do cieľa. Keď som videla číslo jeden, bolo to neopísateľné," neskrývala slovenská pretekárka radosť v rozhovore pre JOJ Šport.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 22
Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová Soldeu Leona Popovičová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/FIS Alpine
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy