Petra Vlhová sa chce so sezónou rozlúčiť na pódiu: Žreb rozhodol o jej štartovom čísle

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje s medailou za celkové tretie miesto v disciplíne slalom po finále slalomu Svetového pohára 18. marca 2023 v andorrskom SoldeuNa snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje s medailou za celkové tretie miesto v disciplíne slalom po finále slalomu Svetového pohára 18. marca 2023 v andorrskom Soldeu Zdroj: TASR/AP/Giovanni Zenoni

SOLDEU - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová spoznala svoje štartové číslo do záverečného obrovského slalomu v andorrskom Soldeu. Pôjde do neho výborne naladená po sobotnom triumfe v slalome.

Posledné preteky v sezóne otvorí už istá víťazka veľkého krištáľového glóbusu i malého glóbusu za slalom, americká legenda Mikaela Shiffrinová. Po nej pôjdu do boja švajčiarska lyžiarka Lara Gutová Behramiová (2), Talianka Marta Bassinová (3) a Francúzka Tessa Worleyová (4). 

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová pôjde ako piata v poradí. Šestku na drese bude mať Talianka Federica Brignoneová a elitnú sedmičku uzavrie olympijská šampiónka v najtechnickejšej disciplíne Sara Hectorová.

V nedeľu bude v Soldeu na štarte 25 pretekárok. Priamy prenos z obrovského slalomu odvysielajú televízie JOJ Šport a Eurosport, textový online prenos nájdete na Športky.sk. 

Prvé kolo obráku je na programe od 9:00, druhé štartuje o 12:00.

Štartové čísla v 1. kole obrovského slalomu vo finále SP v Soldeu:

Štartové číslo Pretekárka Národnosť
1 Mikaela Shiffrinová USA
2 Lara Gutová-Behramiová Švajč. 
3 Marta Bassinová Tal.
4 Tessa Worleyová Fran. 
5 Petra VLHOVÁ SR
6 Federica Brignoneová Tal. 
7 Sara Hectorová Švéd. 
Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Mikaela Shiffrinová Federica Brignoneová Lara Gutová-Behramiová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy