VIDEO Haraslín opäť ukázal svoje kvality: Gólom zariadil ďalší triumf Sparty

Lukáš Haraslín Lukáš Haraslín Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Sparty Praha vyhrali v sobotňajšom zápase 24. kola českej ligy na ihrisku Hradca Králové 2:0. O víťazný gól sa v 45. minúte postaral slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín.

Hostia hrali od 20. minúty v prevahe a vďaka plnému bodovému zisku sa bodov vyrovnali prvej Slavii, ktorá remizovala v Liberci 2:2. Hradec stratili cenné body v boji o postup do skupiny o titul, v jeho bráne odchytal celý zápas Slovák Pavol Bajza.

Víťazstvo zaknihovali aj České Budějovice, ktoré zdolali Ostravu 2:1. Domácich viedol s kapitánskou páskou slovenský obranca Martin Králik. Na druhej strane sa predstavil jeho krajan Ladislav Almási. Stretnutie bolo pre obe strany dôležité vzhľadom na boj o miestenku do skupiny o 7.-10. miesto.

Druhý slovenský brankár odchytal celý duel za Olomouc a prispel k triumfu 2:0 nad Mladou Boleslavou. V tomto stretnutí sa predstavilo celkovo päť Slovákov, z toho traja v základných zostavách. Olomouc urobil dôležitý krok v boji o miestenku v skupine o titul, kým jeho súperovi sa rovnaký cieľ vzdialil.

sumáre - 24. kolo:

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Góly: 29. Říha (vlastný), 61. Čermák - 45. Fleišman
/M. Králik odohral celý zápas - L. Almási odohral celý zápas/

FC Hradec Králové - Sparta Praha 0:2 (0:1)
Góly: 45. HARASLÍN, 89. Wiesner, ČK: 20. Kučera (Hradec)
/P. Bajza odchytal celý zápas - L. Haraslín hral do 78. minúty a dal gól/

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0)
Góly 3. Karafiát (vlastný), 47. Vraštil
/M. Macík odchytal celý zápas, D. Ventúra hral do 77. minúty, L. Greššák hral od 89. minúty - S. Dancák hral do 83. minúty, M. Tomič hral od 55. minúty/

FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha 2:2 (1:1)
Góly: 25. Červ, 90.+5 Olatunji - 30. Olayinka, 65. van Buren (z 11m), ČK: 89. Olayinka