VIDEO Ronaldo dokázal, že nie je sebec: Nevídané gesto pred kľúčovým momentom zápasu

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: Profimedia

RIJÁD - Cristiano Ronaldo sa v saudskoarabskej lige zaskvel ďalekonosnou vyrovnávacou strelou z priameho kopu a chvíľu potom sa vzdal možnosti dokonať obrat z penalty, ktorú prenechal spoluhráčovi.

Brazílčan Anderson Talisca pokutový kop premenil a al-Nasr sa po výhre 2:1 nad Abhou udržal s jednobodovou stratou za vedúcim Ittihádom v hre o prvý titul od roku 2019.

Ronaldo od hetriku proti Damacu tri zápasy nedal gól, ale tentoraz bol opäť za hrdinu a navyše sa dočkal premiérovej trefy na domácom štadióne. Jeho tím až do 78. minúty prehrával, kým portugalský kanonier delovkou z takmer tridsiatich metrov k tyči cez zle postavený múr vyrovnal.

Sám potom mohutne povzbudzoval frenetické publikum, ale keď dostal jeho tím možnosť zápas rozhodnúť z penalty, na šancu zaokrúhliť počet gólov v súťaži na desať rezignoval a prenechal loptu Taliscovi. Najlepší tímový strelec, ktorý hral prvýkrát po zranení od začiatku zápasu, štyri minúty pred koncom stretnutia nezaváhal a strelil 14. gól v sezóne.

Ronaldo bol jedným z prvých gratulantov a obrat spolu búrlivo oslávili. "Je to vzájomný rešpekt, sme jeden tím a správame sa ako rodina," povedal Talisca televízii SSC.

"Bolo to od neho (Ronalda) niečo mimoriadne. Ale najdôležitejší je tím, všetko robíme v prospech klubu a je jedno, či som to ja, alebo iný hráč, dôležité je dávať góly," citovala druhého najlepšieho strelca súťaže agentúra Reuters.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Anderson Talisca Al-Nassr