Vlhová otvorene zhodnotila sezónu: Odpovedala aj na otázku, či plánuje ukončiť kariéru

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Zdroj: TASR/AP/Giovanni Zenoni

SOLDEU - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová nedokončila prvé kolo záverečného obrovského slalomu sezóny Svetového pohára. V andorrskom stredisku Soldeu vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová pred Nórkou Theou Louise Stjernesundovou a Kanaďankou Valerie Grenierovou.

Vlhová skončila v celkovom hodnotení na treťom mieste (1125 b) a do najlepšej trojky sa tak zmestila v piatej sezóne za sebou. V obráku bola štvrtá (486 b).

"Prebolelo to hneď ako som vypadla. Nič sa nedá robiť, taký je šport, bohužiaľ. Popravde, nerozmýšľala som na tým, že som tretia v celkovom poradí, ale nad tým, čo som mohla robiť lepšie v pretekoch.

Sezónu hodnotím dobre. Nie najlepšie, ale dobre. Boli dni, ktoré neboli úplne ideálne, boli dni, ktoré boli super. Bolo to také hore-dole. Som spokojná, ale nie úplne. Najlepší moment bol asi vo Flachau, bolo to emotívne víťazstvo.

Moje výsledky neboli také, ako som chcela ja a potom prišlo víťazstvo, cítila som sa skvelo a vyhrala som pred slovenskými fanúšikmi. Nechystám sa skončiť, takže sa uvidíme aj v nasledujúcej sezóne," povedal Vlhová pre JOJ Šport.

Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová Soldeu Thea Louise Stjernesundová Valérie Grenierová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy