VIDEO Neapol si kráča po ligový titul, Inter bez Škriniara nezvládol šláger s Juventusom

Hráč Neapola Victor Osimhen (vpravo) sa teší z gólu, uprostred slovenský futbalista Stanislav LobotkaHráč Neapola Victor Osimhen (vpravo) sa teší z gólu, uprostred slovenský futbalista Stanislav Lobotka Zdroj: TASR/ANSA/ALESSANDRO DI MARCO

RÍM - Futbalisti SSC Neapol sú opäť bližšie k zisku titulu v talianskej Serii A. V nedeľu uspeli v zápase 27. kola na ihrisku FC Turín jasne 4:0 a potvrdili suverénnu pozíciu lídra tabuľky. V drese hostí hral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka do 85. minúty.

Dvoma gólmi sa blysol najlepší strelec talianskej najvyššej súťaže Victor Osimhen, ďalšie pridali Chviča Kvaracchelija z pokutového kopu a Tanguy Ndombele. Osimhen má na konte už 21 gólov v prebiehajúcom ligovom ročníku.

Neapol vedie neúplnú tabuľku o 19 bodov pred Laziom Rím, ktoré poskočilo priebežne na druhú pozíciu po triumfe v mestskom derby nad AS 1:0. Tradičné "Derby della Capitale" rozhodol v 65. minúte Mattia Zaccagni. To už hostia hrali od 32. minúty bez vylúčeného Rogera Ibaneza.

Duda nezabránil prehre Verony

Sampdoria Janov sa po desiatich zápasoch dočkala ligového víťazstva. V súboji tímov bojujúcich o záchranu vyhrala doma nad Hellasom Verona 3:1 najmä vďaka dvom gólom Manola Gabbiadiniho v prvom polčase.

Za hostí odohral celý duel slovenský stredopoliar Ondrej Duda a v nadstavenom čase videl žltú kartu. Verona nevyhrala päť stretnutí a je osemnásta. Sampdoria, ktorá v lige uspela vôbec prvýkrát na svojom štadióne v sezóne, figuruje o priečku nižšie s mankom štyri body na súpera.

Inter Miláno bez Škriniara prehral v šlágri s Juventusom

Futbalisti Interu Miláno si v talianskej lige pripísali druhú prehru za sebou. V nedeľnom dueli prehrali v "Derby d'Italia" doma s Juventusom Turín 0:1. Po víkende im tak v tabuľke patrí tretia priečka s mankom 21 bodov na lídra SSC Neapol. Za Inter nehral pre zranenie slovenský obranca Milan Škriniar.

Radosť futbalistov Juventusu Turín Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni