Manchester United otočil duel s oslabeným Fulhamom, v semifinále FA Cupu narazí na Brighton

Hráč Manchestru United Marcel Sabitzer sa teší z gólu vo štvrťfinálovom zápase anglického FA Cupu Manchester United - FulhamHráč Manchestru United Marcel Sabitzer sa teší z gólu vo štvrťfinálovom zápase anglického FA Cupu Manchester United - Fulham Zdroj: TASR/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United zvíťazili vo štvrťfinálovom dueli anglického FA Cupu nad Fulhamom 3:1. Hostia viedli, no inkasovali dve červené karty a favorit otočil skóre v záverečnej štvrťhodine hry.

Willian a Aleksandar Mitrovič museli za priaznivého stavu odísť v 72. minúte predčasne pod sprchy, červenú dostal aj tréner Marco Silva. United súpera potrestali, najskôr z pokutového kopu vyrovnal Bruno Fernandes a o dve minúty neskôr otočil na 2:1 Marcel Sabitzer.

V závere zavŕšil triumf Fernandes. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke Fulhamu. Zverenci trénera Erika ten Haga sa v semifinále postavia proti Brightonu. Brighton zaznamenal jednoznačné víťazstvo nad Grimsby Town 5:0. Manchester City sa v semifinále sa stretne so Sheffieldom United, ktorý vyhral nad Blackburnom 3:2.

Viac o téme: Manchester United FA Cup Fulham CF