Dva body Marcinka Třincu proti Sparte nestačili, Liberec sa ujal vedenia v sérii s Hradcom

Tomáš MarcinkoTomáš Marcinko Zdroj: Profimedia

HRADEC KRÁLOVÉ - Hokejisti Hradca doma prehrali v prvom zápase štvrťfinále play off českej extraligy s hráčmi Liberca 2:4. Skóre otvoril v prospech domácich v 21. minúte slovenský legionár Lukáš Cingeľ.

Hostia prehrávali do 56. minúty 1:2, no v závere dali tri góly a zvrátili stav na konečných 4:2. V sérii tak vedú 1:0.

Sparta Praha vyhrala na domácom klzisku nad Třincom 3:2 a ujala sa vedenia v sérii 1:0. Slovenský útočník Tomáš Marcinko si v drese hostí pripísal dva body (1+1), pri góle mu asistoval aj krajan Marko Daňo.

štvrťfinále play off českej extraligy /na 4 víťazstvá/
prvý zápas:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Góly: 11. Safin, 14. Vauhkonen, 25. Kousal - 43. Ružička (MARCINKO), 54. MARCINKO (DAŇO)
/stav série: 1:0/

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Góly: 21. CINGEĽ, 44. Klima - 31. Balinskis, 56. Rychlovský, 59. Flynn, 59. Jelínek