VIDEO Keď základ nemôže, božský náhradník Lakers pomôže... Zahanbiť sa nedal ani srbský boss Mr. Jokić

Austin ReavesAustin Reaves Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

LOS ANGELES LAKERS - Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili v NBA nad Orlandom 111:105, a to predovšetkým zásluhou náhradníka Austina Reavesa, ktorý si 35 bodmi vylepšil osobné maximum.

Lakers sa vďaka výhre udržali na desiatej priečke Západnej konferencie znamenajúcej účasť v predkole play off. Na Západe naďalej vedie Denver, ktorý vyhral 108:102 nad Brooklynom aj vďaka triple doubľa Nikolu Jokiča za 22 bodov, 17 doskokov a 10 asistencií.

Triple double zaznamenal tiež Giannis Antetokounmpo, ktorý 22 bodmi, 13 doskokmi a 10 asistenciami pomohol Milwaukee k víťazstvu 118:111 nad Torontom a potvrdeniu prvého miesta v súťaži.

Dvadsaťštyriročný Reaves odohral doteraz najlepší zápas pred rokom, keď dal 31 bodov Denveru. Vtedy ale hral v základnej zostave pri absencii všetkých hlavných hviezd tímu a hral tiež 43 minút. V nedeľu vylepšil svoje maximum o štyri body, hoci boli Lakers až na LeBrona Jamesa kompletní a Reaves išiel do hry z lavičky.

35-bodový Austin Reaves

Lakers sa začiatok príliš nepodaril, no Reaves okamžite po príchode do hry začal skóre otáčať a 16 bodmi do polčasu zariadil desaťbodové vedenie. Orlando sa ale udržalo v hre až do koncovky a ešte minútu pred koncom bol stav vyrovnaný 103:103.

Reaves potom zobral osud zápasu do svojich rúk a desiatimi poslednými bodmi Lakers v zápase rozhodol o výhre. Po ôsmy raz za sebou skončil na dvojcifernom počte bodov a fanúšikovia ho za jeho výkony ocenili skandovaním MVP, teda označením pre najužitočnejšieho hráča.

"Určite nie som kalibrom MVP hráča, ale, samozrejme, to poteší," povedal nedraftovaný vlaňajší nováčik. "Znamená to pre mňa veľa, pretože tým ukazujú, že si cenia moju hru," dodal Reaves, ktorého brat Spencer hrá s českým reprezentantom Jaromírom Bohačíkom v nemeckom Bambergu.

"Reaves len hral to, čo mu je vlastné. Bol aktívny, nabiehal a zbieral fauly. Jeho body sme naozaj potrebovali," povedal tréner Lakers Darvin Ham. Z ďalších hráčov Lakers dal D'Angelo Russell 18 bodov a Anthony Davis mal 15 bodov a 11 doskokov.

Jokić už tradične a nič nové pod slnkom...

Najužitočnejší hráč posledných dvoch sezón Nikola Jokič zaznamenal už 28. triple double v ročníku. Denveru pomohol získať proti Brooklynu vedenie až o 22 bodov, to ale Nuggets premrhali a Nets znížili štyri minúty pred koncom na sedem bodov. Napokon ale Denver výhru uhájil bez toho, aby potreboval od Jokiča v poslednej štvrtine bod.

28. triple double v sezóne pre Nikolu Jokića

Brook Lopez dal 17 zo svojich 26 bodov v poslednej štvrtine a pomohol Milwaukee k výhre nad Torontom, ktoré dobre bránilo Antetokounmpa. Ten síce premenil všetkých deväť svojich striel, ale do zakončenia ho súper príliš nepúšťal. S pomocou tak prispieval Lopez, ktorý len za prvé dve minúty poslednej štvrtiny zapísal osem bodov a získal Bucks vedenie, ktoré udržali až do konca.

46 bodov a nič z nich

Vydarený záver zápasu predviedol tiež Tyler Herro, ktorý desať zo svojich 19 bodov dal v posledných troch minútach a zabezpečil Miami výhru nad Detroitom 112:100.

Ani 46 bodov Devina Bookera neprinieslo Phoenixu víťazstvo. Proti bola Oklahoma City so Shaiom Gilgeousom-Alexandrom, ktorý potvrdil, že hrá životnú sezónu a 40 bodov zariadil domácim výhru 124:120. Phoenix viedol v prvom polčase už o 15 bodov, ale Thunder dokázali zápas otočiť vďaka šnúre 18:2 z poslednej štvrtiny.

Atlanta s českým reprezentantom Vítom Krejčím na lavičke prekvapujúco prehrala so San Antoniom 118:126, keď stratila náskok 24 bodov.

10 najzaujímavejších akcií nedeľného programu

Výsledky NBA:

Brooklyn Nets - Denver Nuggets 102:108 (21:33, 27:30, 23:28, 31:17)
Najviac bodov: Bridges 23, Claxton 19, C. Johnson 14 - M. Porter 28, J. Murray 25, Jokič 22 (17 doskokov, 10 asistencií)

Oklahoma City Thunder - Phoenix Suns 124:120 (25:31, 32:38, 33:27, 34:24)
Najviac bodov: Gilgeous-Alexander 40, Dort 20, Giddey 16 - Booker 46, Paul 14 (13 asistencií), Ross 12

San Antonio Spurs - Atlanta Hawks 126:118 (34:40, 27:43, 39:20, 26:15)
Najviac bodov: K. Johnson (12 doskokov) a Vassell po 29, Collins 19 - D. Murray 22, Okongwu 17, Capela 15 (12 doskokov)

Detroit Pistons - Miami Heat 100:112 (29:26, 18:26, 34:22, 19:38)
Najviac bodov: Wiseman 22 (13 doskokov), Joseph 16, McGruder 15 - Butler 26 (10 asistencií), Adebayo 22 (10 doskokov), Herro 19

Houston Rockets - New Orleans Pelicans 107:117 (28:38, 16:26, 34:28, 29:25)
Najviac bodov: Green 40, K. Porter 25, Eason 10 - Ingram a McCollum po 26, Valančiunas 21 (12 doskokov)

Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 118:111 (33:29, 25:27, 31:39, 29:16)
Najviac bodov: Lopez 26, Antetokunmpo 22 (13 doskokov, 10 asistencií), Middleton 20 - VanVleet 23 (11 asistencií), Anunoby 22, Pöltl 20

Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers 102:117 (30:36, 25:23, 28:34, 19:24)
Najviac bodov: Nurkič 23 (11 doskokov), Lillard 21, Simons 16 - George 29, Leonard 24, Gordon 20

Los Angeles Lakers - Orlando Magic 111:105 (28:25, 31:24, 25:32, 27:24)
Najviac bodov: Reaves 35, Russell 18, Davis 15 (11 doskokov) - Banchero a Wagner po 21, Anthony 17

Viac o téme: Brooklyn Nets Toronto Raptors Los Angeles Lakers Denver Nuggets Phoenix Suns Orlando Magic Milwaukee Bucks Nikola Jokič Giannis Antetokounmpo Devin Booker Austin Reaves
  • Zdroj: ČTK, TASR