Frustrovaný Hamilton zaskočil rivalov aj vlastný tím: Také niečo som ešte nikdy nevidel!

Lewis HamiltonLewis Hamilton Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

DŽIDDA - Sedemnásobný majster sveta Lewis Hamilton vo formule 1 nikdy nevidel rýchlejší monopost, ako má v súčasnosti stajňa Red Bull. Pilot Mercedesu to povedal novinárom po druhých pretekoch sezóny, nedeľňajšej Veľkej cene Saudskej Arábie.

Na okruhu v Džidde zvíťazil Sergio Pérez, zatiaľ čo obhajca titulu Max Verstappen si bez problémov došiel pre druhé miesto, hoci pre technické ťažkosti v kvalifikácii odštartoval až z 15. miesta. Red Bull tak nadviazal na úspech z prvých pretekov v Bahrajne, kde bol Verstappen prvý a Pérez druhý.

"Majú najrýchlejšie auto, aké som kedy videl. Najmä v porovnaní so zvyškom štartovného poľa," povedal Hamilton, ktorého Verstappen predbehol v 12. kole. "Ani som sa nesnažil brániť. Nikdy som nevidel také rýchle auto. Keď sme my boli rýchli, tak sme rozhodne neboli takí rýchli," dodal.

Hamiltonov tímový kolega George Russell si myslí, že tak, ako teraz formule vládne Red Bull, nedominoval ani Mercedes. Jazdci nemeckej stajne vyhrali šampionát v rokoch 2014 až 2020. Jeden titul získal Nico Rosberg, šesť pridal Hamilton, ktorý už pred tým triumfoval v roku 2008 s McLarenom.

"Prácu Red Bullu musíte oceniť," uviedol Russell, ktorý v nedeľu obsadil štvrtú priečku. "Taký veľký odstup od ostatných stajní nemal ani Mercedes v roku 2014. Majú ohromný náskok a je na zvyšku, aby prišiel na to, ako ich dohnať," pridal.

Viac o téme: Lewis Hamilton Max Verstappen Red Bull Racing Sergio Perez
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy