VIDEO Hudashow v Prahe! Libor dvoma gólmi režíroval výhru: Sme lepší ako borci v Edmontone

Libor HudáčekLibor Hudáček Zdroj: Instagram/HC Oceláři Třinec

PRAHA - Hokejisti Třinca ťahali podobne ako v nedeľňajšom úvodnom štvrťfinále na ľade Sparty aj v druhej bitke občas za kratší koniec.

Prehrávali 0:1 a následne aj 1:2, napriek tomu oslávili vďaka víťaznému gólu Daniela Voženílka z ôsmej minúty predĺženia vyrovnania v sérii na 1:1.

Jednou z hlavných postáv Oceliarov bol dvojgólový strelec Libor Hudáček. Ako povedal v pozápasovom rozhovore s novinármi, kľúčové bolo, že Pražania neodskočili jeho tímu do výraznejšieho vedenia. 

"Bolo dnes dôležité, že sme nepustili Spartu do väčšieho náskoku, aby viedli o dva tri góly. Vieme, že potom by si hrali svoju hru a my by sme to museli tlačiť do kopca," povedal tridsaťdvaročný útočník Hudáček.  

Prvý gól strelil po nešťastí spoluhráča

Práve slovenský reprezentant Třinec naštartoval a nedopustil opakovanie scenára z nedele, keď Sparta ušla do vedenia 3:0. Hoci sa tak stalo v závere prvej časti súhrou náhod, keď naskočil na ľad namiesto Martina Růžičku, ktorý zlomil svoju hokejku.  

Onedlho po tom, ako došiel do útočného pásma, sa oprel do puku a precedil ho za chrbát sparťanského brankára Jakuba Kovářa. "Ja na presilovke striedam Růžičku, tak to vyšlo na mňa. Keby mu kustódi dali hokejku, tak tam zostane a dá gól on," pripomenul si gólový okamih. 

Aspoň jednu výhru,  ktorú si Oceláři vezú z Prahy, bral ako úspech. "Myslím, že áno. Mali sme dosť šancí, aby sme uspeli už včera. Pripomenuli sme si to a išli na ľad sebavedomie s vedomím, že šance prídu, len ich treba využiť. Len Nesty (Andrej Nestrašil) ich mal asi päť. Podarilo sa nám to, dali sme o ten jeden gól viac a oba tímy majú po bode. Prišli sme si aspoň pre ten jeden bod, čo sme si nakoniec splnili," pochvaľoval si Hudáček.

Borci v Edmontone majú horšie presilovky

Třineckí hráči mohli oslavovať vyrovnanie v sérii aj vďaka tomu, že im Pražania ponúkli v úvodných siedmich minútach predĺženie tri presilovky. "Využili sme jednu. To je úspešnosť 33 percent. Borci v Edmontone majú 31,5 percenta, tak myslím, že môžeme byť spokojní," pousmial sa Hudáček.

Rozhodnúť však mohli Slezania už v základnej hracej dobe. "Ja som trafil snáď tyčku, alebo to išlo kúsok vedľa... Marko Daňo mal dorážku, kedy puk preskočil cez brankára a prešiel bránkoviskom. Šance boli, išli sme si za tým a som rád za celé mužstvo, že vieme vyhrať aj na Sparte," povedal.

Najlepší zápas v sezóne

Základným stavebným kameňom bol výkon brankára Ondřeja Kacetla, ktorý oproti nedeli nahradil v třineckom bránkovisku Marka Mazanca a dochytal so 34 úspešnými zákrokmi. "Bol jedným slovom úžasný. Naozaj klobúk dole. Zavrel to, podržal nás a my sme mu za to vďační," ocenil Hudáček.

Třinec dokázal aj dobre ukočírovať narastajúce emócie. "Myslím, že sme videli jeden z najlepších zápasov v sezóne, aspoň teda z našej strany. Takéto zápasy vás potom bavia. Čím viac príde ľudí, čím je napätejšia atmosféra, čím je väčšia motivácia... Je to play off. Na Sparte chce každý vyhrať. A tie emócie k tomu patria. My ich musíme udržať na uzde a ísť zase ďalej, striedanie za striedaním," nabádal Hudáček.

Ako sa zdá, výkony Oceliarov - v základnej časti miestami nepresvedčivé - naberajú na sile a rastú práve s pribúdajúcou dôležitosťou zápasov. "Chlapci tu nevyhrali tri tituly za sebou len tak. Klobúk dole pred tým, čo dokázali. Všetci tým žijú a práve o tom to je," povedal Hudáček.

Viac o téme: Sparta Praha Libor Hudáček HC Oceláři Třinec
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: isport.tv/O2 TV Sport
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy