Tréner Weiss všetkých prekvapil: Po prevzatí ceny vyriekol nečakané slová

Na snímke vpravo tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st., ktorý získal Cenu Tréner roka v ankete Futbalista roka 2022Na snímke vpravo tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st., ktorý získal Cenu Tréner roka v ankete Futbalista roka 2022 Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

SENEC - Výsledky 30. ročníka ankety Futbalista roka slávnostne vyhlásili v pondelok na galavečere v hoteli Senec. Trénerom roka sa stal Vladimír Weiss z ŠK Slovan Bratislava.

S "belasými" získal majstrovský titul a klub priviedol v novembri do osemfinále Európskej konferenčnej ligy. V ankete zdolal o 145 bodov Michala Gašparíka zo Spartaka Trnava. Weiss sa na 77 hlasovacích lístkoch objavil na 1. mieste.

Po prevzatí ceny vyriekol prekvapivé slová: "Možno som tu poslednýkrát. Mám možno nejaké iné plány, uvidíme, čo prinesie budúcnosť."

Po skončení galavečera pred novinármi uviedol: "Nechám si to pre seba, nechajte sa prekvapiť."

Vlado by bol skvelý tréner

Weiss dostal cenu pre trénera roka po piaty raz a tretíkrát po sebe. V roku 2020 ju dostal za úspešné pôsobenie na lavičke gruzínskej reprezentácie.

"Tri roky nie je tak dávno. Vrátil som sa do najlepšieho klubu u nás. Prečo sa mi darí? Možno je to o skúsenosti, vzťahu k futbalu a k hráčom, to je tajomstvo trénerstva. Musíte rozumieť hráčom a ich duši.

Do Slovana som sa vrátil kvôli synovi Vladovi a Ivanovi Kmotríkovi staršiemu. On mi dal šancu ako mladému trénerovi. Ale hlavne kvôli Vladovi, ktorý ukazuje, že vie hrať futbal a že vie dať emóciu kabíne i ľuďom."

K synovi ešte uviedol, že si ho vie predstaviť v budúcnosti ako dobrého trénera. Vladimír Weiss mladší skončil v tohtoročnej ankete najlepších futbalistov na piatom mieste. Nedávno získal cenu pre najlepšieho hráča sezóny vo Fortuna lige.

"Je skvelý vodca, má vášeň pre futbal, rozumie mu a ľudia idú za ním. Bol by skvelý tréner," myslí si Weiss starší.  

Nepatríme do piateho koša

Bývalý reprezentačný kormidelník bude pozorne sledovať aj štart Slovenska do kvalifikácie o ME 2024. "Nepatríme s týmto kádrom do piateho koša. Ja si neviem predstaviť, že by som po štyroch prehrách, alebo remízach, ešte sedel na lavičke reprezentácie.

Zahraničný tréner to má ťažšie, ale je chránený pred médiami. Tlak on má týmto odbúraný, ja som si to zažil, keď som pracoval mimo Slovenska. Je to teraz len na ňom a na hráčoch," uzavrel Weiss.

Viac o téme: Futbalista roka Vladimír Weiss st.
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy