VIDEO Prelomil mlčanie! Marek Hamšík otvorene o možnom návrate do Slovana a reprezentácie

Na snímke slovenský futbalista Marek Hamšík, ktorý skončil na 3. mieste v ankete Futbalista roka 2022Na snímke slovenský futbalista Marek Hamšík, ktorý skončil na 3. mieste v ankete Futbalista roka 2022 Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Marek Hamšík obsadil v ankete Futbalista roka 2022 tretie miesto.

Svoju výnimočnosť potvrdil nielen týmto umiestnením, ale najmä faktom, že počas 16 rokov nechýbal ani raz v prvej trojke. Slovenskí fanúšikovia by ho o rok mohli počas vyhlasovania ankety vidieť už v inej pozícii.

Tridsaťpäťročný stredopoliar naznačil po pondelkovom galavečere ďalšie smerovanie vo svojej futbalovej budúcnosti, rovnako ako tréner roka 2022 Vladimír Weiss st.

Hamšík získal v ankete za uplynulý rok 215 hlasov, viac ich dostali len druhý Stanislav Lobotka a víťaz Milan Škriniar. "Je to úžasné. Veľmi si to vážim a som na to aj patrične hrdý," povedal Hamšík.

 

 

Obaja hráči, ktorí skončili pred ním, hrajú ligu v Taliansku, kde aj on pôsobil väčšinu kariéry. "Je nám to blízke, hráčom táto liga vyhovuje. Som rád, že sa chalanom darí. Škriniar má titul s Interom Miláno a verím, že teraz ho pridá aj Stano Lobotka."

Možno som sa už rozhodol

Hamšík oblieka dres tureckého Trabzonsporu, zmluva mu vyprší toto leto. Turecké médiá nedávno zverejnili informáciu, že bývalý slovenský reprezentant by mal ukončiť kariéru v Slovane Bratislava. Na Slovensku sa však viac šepká o tom, že by mal po konci sezóny doplniť realizačný tím Francesca Calzonu na reprezentačnej lavičke.

"Turecké médiá možno mali nejaké predstavy, že pôjdem do Slovana. Ja som tomu bol naklonený pred dvoma rokmi. Vtedy to nevyšlo, teraz je pre mňa už asi neskoro. Mal som debatu s pánom Kováčikom, ktorý mi predostrel jeho víziu. A tá sa mi páčila.

Ale nebolo by to fér voči Trabzonsporu, aby som sa teraz vyjadril. Mám ešte platnú zmluvu. Možno som sa už rozhodol a to rozhodnutie padne v lete," uviedol Hamšík.

Viac o téme: Marek Hamšík Futbalista roka 2022
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy