Svetová dvojka už nevie, čo má robiť: Nikdy som v šatni nezažívala toľko nenávisti!

Aryna Sabalenková vo finále Australian OpenAryna Sabalenková vo finále Australian Open Zdroj: SITA/AP/Asanka Brendon Ratnayake

MIAMI - Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková uviedla, že mala problém pochopiť "nenávisť", s ktorou sa stretávala v šatni kvôli napätým vzťahom medzi hráčkami po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vlani vo februári.

Svetová dvojka v minulosti povedala, že jej je ľúto, čo Ukrajinci zažívajú po ruskom vpáde. Bielorusko je spojencom Ruska a vo väčšine športových odvetví čelí rovnakým sankciám.

"Bolo to pre mňa veľa ťažké, pretože som nikdy nezažívala toľko nenávisti v šatni," povedala Sabalenková agentúre Reuters pred štartom turnaja v Miami.

"Na instagrame sa vždy objaví veľa 'hejterov', keď prehráte zápas, ale v kabíne som tomu nikdy nečelila. Naozaj som mala problém spracovať, že je tu toľko ľudí, ktorí ma bezdôvodne nenávidia. Ja som nič neurobila," povedala tohtoročná víťazka Australian Open.

Minulý týždeň Sabalenková došla do finále na turnaji v Indian Wells, v ktorom podľahla Jelene Rybakinovej z Kazachstanu. Pred zápasom 3. kola so Sabalenkovou odstúpila z turnaja Ukrajinka Lesia Curenková, ktorá uviedla, že ju po rozhovore so šéfom WTA Stevom Simonom postihol panický záchvat kvôli postoju tenisového sveta k ruskej invázii.

V minulom roku Sabalenková viedla podľa svojich slov "zvláštne rozhovory" s členmi tímov niektorých hráčok. "Bolo naozaj ťažké, ale teraz už je to lepšie," povedala dvadsaťštyriročná rodáčka z Minska.

Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková Galéria fotiek (2) Aryna Sabalenková Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

V reakcii na prípad Curenkovej svetová jednotka Iga Swiateková z Poľska vyzvala vedenie WTA na väčšiu podporu ukrajinských tenistiek a uviedla, že sa v tomto ohľade nerobí dosť. S tým však nesúhlasí Bieloruska Viktoria Azarenková, ktorá je členkou hráčskej rady.

"Sú určité hráčky, ktoré majú odlišné pocity a správanie. Celkovo nemám rovnaký názor ako Iga. Nech sa radšej pozrie na záležitosti, ktoré sa urobili, ako bude o niečom hovoriť. Rada z pozície členky hráčskej rady predložím fakty. To by bol oveľa vhodnejší spôsob komunikácie," povedala dvojnásobná víťazka Australian Open a bývalá svetová jednotka Azarenková.

Viac o téme: Aryna Sabalenková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy