Krátky program zajazdila veľmi slušne: Doboszovej na postup nestačil ani osobný rekord

Na snímke slovenská krasokorčuliarka Ema DoboszováNa snímke slovenská krasokorčuliarka Ema Doboszová Zdroj: TASR/Martin Baumann

SAITAMA - Slovenská krasokorčuliarka Ema Doboszová nepostúpila na MS v japonskom meste Saitama do piatkových voľných jázd.

V stredajšom krátkom programe sólistiek síce dosiahla nový osobný rekord 53,01 b., ale stačilo jej to iba na 28. miesto. Ďalej sa prebojovalo 24 súťažiacich, najlepšiu pozíciu si vybojovala domáce obhajkyňa titulu Kaori Sakamotová.

Devätnásťročná Doboszová absolvovala premiérový štart na MS. "Ema zajazdila krátky program veľmi slušne. Zajazdila svoje optimum, až mierny nadpriemer. Napriek tomu ju delilo 1,65 bodu od účasti na finále. Moje subjektívne pocity sú, že predviedla naozaj veľmi slušný program. Súťažné pole je však nabité veľmi kvalitnými a silnými pretekárkami.

Predpokladám, že toto bude pre ňu dobrá a silná skúsenosť. Určite to zužitkuje v prospech svojich budúcich štartov na majstrovských súťažiach," povedal prezident Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig.

Slovensko ešte budú na šampionáte reprezentovať Adam Hagara medzi mužmi a v súťaži tanečných párov sa predstaví Anna Šimová po boku Kirilla Aksenova.

ženy - poradie po krátkom programe: 1. Kaori Sakamotová (Jap.) 79,24 bodov, 2. Haein Lee (Kór. rep.) 73,62, 3. Mai Miharaová (Jap.) 73,46, 4. Isabeau Levitová (USA) 73,03, 5. Loena Hendrickxová (Belg.) 71,94, 6. Niina Petrokinová (Est.) 68,00, ... 28. Ema DOBOSZOVÁ(SR) 53,01 - nepostúpila do volných jázd

Viac o téme: MS v krasokorčuľovaní Adam Hagara Jozef Beständig Anna Šimová Ema Doboszová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy