Svetová jednotka sklamala fanúšikov: Nie je to ľahké, ale toto je na prvom mieste

Poľská tenistka Iga SwiatekováPoľská tenistka Iga Swiateková Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

MIAMI - Prvá tenistka svetového rebríčka Iga Swiateková nebude obhajovať titul v Miami. Dvadsaťjedenročná Poľka navyše kvôli zraneniu rebier príde tiež o aprílové zápasy v Billie Jean Cupe. Informoval o tom web WTA.

Trojnásobná grandslamová víťazka sa zranila na februárovom turnaji v Dauhe, kde získala titul. "Bola som chorá a pri jednom z ťažkých záchvatov kašľa som si poranila rebrá," uviedla Swiateková.

"Pokiaľ nehrozilo, že sa môj stav môže zhoršiť, snažila som sa hrať ďalej. Žiaľ, už to ale ďalej nejde, pretože ma to veľmi obmedzuje a dosť to bolí," pridala Swiateková, ktorá minulý týždeň po vyradení v semifinále neobhájila titul v Indian Wells.

Swiateková mala v druhom kole vstúpiť do turnaja v Miami zápasom proti Američanke Claire Liuovej. Domáca tenistka teraz namiesto poľskej favoritky nastúpi proti Júlii Grabherovej z Rakúska.

Príde aj o reprezentačné zápasy

Zranenie navyše Swiatekovú pripraví o štart v kvalifikácii Pohára Billie Jean Kingovej, v ktorej sa poľský výber stretne s Kazachstanom. Zápasy sú na programe 14. a 15. apríla v Astane.

Swiateková zatiaľ nevie, kedy sa vráti na kurty. "Som však rada, že to sú moje prvé vážnejšie zdravotné problémy za veľmi dlhý čas. Nebolo ľahké sa ospravedlniť, ale zdravie je na prvom mieste," uviedla.

Viac o téme: WTA Miami Iga Swiateková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy